Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

Ciekawa jestem porównania dni cyklu, w których zobaczyłyście dwie kreski na teście ciążowym. Chodzi mi o informację, jaki wynik testu otrzymywałyście w konkretnym dniu cyklu i jaką zazwyczaj macie długość cykli. Może nam z tego wyjść ciekawe porównanie pokazujące, kiedy najwcześniej można zobaczyć pozytywny wynik testu ciążowego, a kiedy dość późno na teście pojawiają się dwie kreski, pomimo wcześniejszych wyników negatywnych.

Tak więc ogłaszam plebiscyt! To dopiero unaoczni nam, że każda z nas jest inna! Ja sama miałam jedną smutną krechę w 23 dniu cyklu, ale teraz zastanawiam się “A może jednak?”

336 odpowiedzi na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

mysia Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

I jeśli dziewczyny mogą, niech napiszą jaką mają długość cyklu. To też będzie jakimś drogowskazem.

Nie będę pisać o sobie, bo jak na razie widziałam tylko jedną krechę, ale moja przyjaciółka z terminem na 7 lipca robiła test ciążowy na 2 dni przed terminem miesiączki. Wyszedł ujemnie. Dzień po terminie miesiączki test wyszedł dodatni. Cykle miała 30 dniowe.

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Zobaczyłam pozytywny wynik testu ciążowego w 10 dniu po zapłodnieniu (4 dni przed spodziewaną miesiączką). Cykle miałam zwykle 30 albo 31-dniowe.

klaudia Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Staraliśmy się o naszego okruszka przez trzy miesiące, ale bardzo spokojnie. Spokojnie, to znaczy kupowałam test w okolicach spodziewanej miesiączki, bo bałam się, że przed tym terminem wyjdzie mi, że jest, a potem jednak dostanę okresu i będę się zastanawiać “była ta ciąża, czy nie”.

Miesiączkę powinnam dostać 25 grudnia przy 27 – 28-dniowych cyklach. Nie dostałam. W ciągu kilku następnych dni, też nic. W końcu kupiłam test ciążowy – no i były dwie kreseczki (30 grudnia). Nie miałam właściwie żadnych objawów ciąży. W prawdzie bolały mnie piersi, ale zawsze przed miesiączką mnie bolały. Zastanawiały mnie jedynie wyraźne niebieskie żyłki na piersiach, ale wcale nie czułam, że jestem w ciąży. Potem też nie miałam ani mdłości, ani zachcianek.

Obecnie kończę 27 tydzień ciąży. Wyglądam jak dobrze nadmuchana piłka i jestem szczęśliwa.

kamkar Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Dzisiaj dowiedziałam się, że jestem w czwartym tygodniu ciąży (termin mam na 04.02.), a test robiłam dwa tygodnie po zapłodnieniu, czyli mniej więcej około dnia spodziewanej miesiączki. Ponieważ cykle miałam bardzo nieregularne (najkrótszy 27 dni, najdłuższy 34), sama nie wiem jak trafiliśmy. Zaciążyłam za pierwszym razem.

jagaa Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

O dzidziusia z mężem staraliśmy się 9 miesięcy.
Cykle mam 28-29 dniowe, bardzo regularne.
Owulacja wychodziła mi zawsze ok 11 dnia cyklu.

Test ciążowy robiony dwa dni przed miesiączką pokazał jedną kreskę. Zrobiony 2 dni po terminie miesiączki pokazał pięknie dwie, tłuste krechy.

I jeszcze jedna ciekawostka – podobno wielu dziewczynom przydarzyło się coś takiego – otóż jakieś 5 dni przed terminem miesiączki dostałam potwornego kataru, rozłożyła mnie wysoka temperatura i zmuszona byłam leżeć w łóżku. Nic nie mogłam jeść. Miałam wstręt do jedzenia. I bardzo zaczęły mnie boleć piersi. Na niektórych stronach o ciąży też znalazłam informacje, że jednym z pierwszych objawów ciąży może być grypopodobne choróbsko.

W każdym razie moje zdanie jest takie, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na testy ciążowe (chodzi o robienie ich przed terminem okresu), ponieważ naprawdę niewielu dziewczynom wyszły dwie krechy PRZED terminem miesiączki.

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej wyszedł wam pozytywny test ciążowy

Ja kupiłam test Quick Vue. Było przy nim napisane, że wykrywa ciążę 6 dni po poczęciu. Zrobiłam go więc w 5 lub 6 dniu po przewidywanym poczęciu i nic. Biegałam z tym testem od okna do lampy i ja coś tam niby widziałam, jak dobrze zaświeciło słoneczko, ale widziałam to niestety tylko ja. Następny test (tej samej firmy) zrobiłam rano 26 października i był pozytywny. Dodam, że cykle miałam co 28 dni, a ostatnią miesiączkę 2 listopada. Tak więc na 4 dni przed spodziewaną miesiączką i przed wizytą u rodziców na 1 listopada (wszystkich świętych) już wiedziałam, ale jeszcze nie mówiłam.

gajka Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Przy moich bardzo regularnych, 29-dniowych cyklach pierwszy test ciążowy zrobiłam 30 dnia cyklu rano. Położyłam pakiecik na szafce łazienkowej i przez 5 minut siedziałam na podłodze (żeby co sekundę nie zaglądać w “magiczne okienko”!). Kiedy w końcu się podniosłam, okazało się, że zaklęcia podziałały. W okienku znajdowała się druga, upragniona linia!

Pierwsze objawy ciąży – kiedy jeszcze o niej nie wiedziałam – to senność (po powrocie z pracy właściwie tylko spałam. Aż maż zaczął wykazywać zaniepokojenie), ból piersi (jakiś tydzień przed spodziewaną miasiączką, nasilający się z każdym dniem).

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Przez długi czas byłam na tabletkach antykoncepcyjnych. Około 5 lat. W listopadzie odstawiłam tabletki. W grudniu zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Ten pierwszy cykl był raczej krótki – 23 albo 24 dni. Od drugiego cyklu po odstawieniu tabletek zaczęliśmy się starać o dziecko. I udało się! 7 stycznia miałam ostatnią miesiączkę, a 5 lutego zrobiłam test, który był dodatni! I teraz sobie cierpliwie czekam do października… Mam termin na 14.X, ale z USG wyszło ostatnio 19.X.

Jeśli chodzi o wczesne objawy ciąży, to prawie ich nie było. To było raczej przeczucie: nie czułam się, jak przed okresem.

kamyk Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Ja miałam 26-dniowe cykle (najczęściej, bo czasami zdarzały się minimalne odchylenia). W cyklu, w którym zaszłam w ciążę owulacja była w 13-14 dc. Pierwszy test zrobiłam w 22 dc i wyszedł negatywny. Drugi raz test ciążowy zrobiłam w 27 dc i wyszły 2 kreseczki, choć ta druga niezbyt wyraźna. 29 dc zrobiłam test z krwi i już nie było żadnych wątpliwości. Byłam w ciąży.

joaska23 Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Cykle miałam 25 albo 26-dniowe. Test zrobiłam w 24 dniu cyklu i już były 2 kreseczki! A staraliśmy się 3 miesiące.

facet Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Zaczęliśmy z żoną starać się o dziecko w listopadzie zeszłego roku. Udało się za pierwszym razem. Jednak ciąża utrzymała się tylko do 6 tygodnia. Potem lekarz zalecił nam badania. Żona toksykologia, a ja ogólne nasienia. Po analizie wyników badań okazało się, że prawdopodobieństwo, że zajdziemy w ciąże jest bardzo niskie (chodziło o ilość plemników i ich jakość). Trochę się tym zmartwiłem, ale trzy miesiące później znowu zaczęliśmy się starać i znowu udało się za pierwszym razem…. Test zrobiliśmy bardzo szybko, po 7 dniach od zapłodnienia, ale nic nie wykazał. Po kilku dniach znowu i i dalej nic. Jednak w dniu spodziewanej miesiączki (29 dzień cyklu) znowu zrobiliśmy (quick vue) i tym razem było widać dwie wyraźne kreski! Wczoraj byliśmy na usg (9 tydzień) i wszystko jest ok.

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Cykle 28-30 dniowe. Starania bardzo intensywne. Udało się w 6 cyklu, kiedy już zgasła nadzieja. Test zrobiłam dopiero w 35 dniu cyklu i się rozpłakałam! Z radości oczywiście!

olasz Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Ja w prawdzie starającą się nigdy nie byłam, ale z moich obliczeń wynika, że zaszłam w ciążę właśnie w 23 dzień cyklu – nie inaczej.

rudzia Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

U mnie było tak:
1. stycznia, po siedmiu latach “brania”, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Równo po 28 dniach dostałam miesiączki. Byłam trochę zawiedziona, ale co tam. W lutym po 28 dniach okres się nie pojawił. Ale cóż się potem okazało: ciąża nie jest lutowa tylko STYCZNIOWA. Ten styczniowy okres to była “zmyłka techniczna”. Otóż moje kochane, po tak długim okresie “brania” ( w moim przypadku 7 lat) jajeczkowanie pojawia się dopireto w 17, 18 dniu cyklu i zanim zarodek się zagnieździ w odpowiednim miejscu, może wystąpić miesiączka. Tak jest baaaardzo często – potwierdziło mi to dwóch ginekologów. Tym sposobem nagle byłam już w 7 tygodniu ciąży, a krechy były widoczne zanim porządnie nasiąknęły moczem.

joannar Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

1. Pierwszy test ciążowy: po 5 dniach od (zakładanego) zapłodnienia – negatywny.
2. Drugi test: po 11 dniach od zapłodnienia – delikatna druga kreseczka, ale wynik POZYTYWNY.
3. Trzeci test ciążowy: w dniu spodziewanej miesiączki, czyli po 14 dniach od zapłodnienia – bardzo tłusta druga kreseczka, czyli POZYTYW.

kas Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Test ciążowy zrobiłam dwa dni po spodziewanej miesiączce i był pozytywny. Udało mi się zajść w ciążę za drugim razem.

Cykle miałam bardzo regularne 28-29 dni, więc w sumie mogłam nawet tego testu nie robić. Poza tym i tak wiedziałam, że już jestem w ciąży, bo latałam na siusiu jak głupia i biust bolał bardziej niż zwykle.

marbella Dodane ponad rok temu,

Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

Z naszym dzidziusiem udało się za pierwszym razem. Właściwie to wcale się nie staraliśmy. Po prostu pewnego dnia stwierdziliśmy, że dzisiaj się nie będziemy zabezpieczać. Wiedziałam, że jest to ten “niebezpieczny dzień”, ponieważ poprzedniego dnia czułam kłucie z jednej strony podbrzusza (owulacja). Nigdy nie przypuszczałam, że uda się za pierwszym razem. Byłam przekonana, że będą jakieś problemy, czy to z mojej strony, czy też ze strony męża. A tutaj taka niespodzianka. Nieprawdopodobny prezent od losu. Byłam w równym stopniu zaskoczona, co szczęśliwa.

A teraz trochę liczb i dat:

 • Ostatnia miesiączka – 19.02.
 • Owulacja – 04.03. (13 dzień cyklu)
 • Zapłodnienie – 05.03. (14 dzień cyklu)
 • Pozytywny test ciążowy – 21.03.2 (30 dzień cyklu)
 • Cykle regularne – 29-30 dni
 • Pierwsze objawy ciąży: bolące piersi, tak jak przed każdą miesiączką, i nic więcej.
 • monikaapj Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Test zrobiłam 24 dni po zakładanym zapłodnieniu; 10 dni po terminie miesiączki, która oczywiście się nie pojawiła. Wynik od razu był jednoznacznie pozytywny.

  Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Wkrótce miną 2 lata od testu.
  Cykle 28-30 dniowe, pozytywny wynik testu w 36 dniu cyklu.

  gosia28 Dodane ponad rok temu,

  Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  Ja z kolei “zaskoczyłam” za trzecim razem.
  Test zrobiłam 34 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli 7 dni po spodziewanej miesiączce, której nie dostałam.
  Cykl 28-dniowy.

  Znasz odpowiedź na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

  Dodaj komentarz

  Wszystko o porodzie
  Lewatywa w domu przed porodem?
  Chcę zrobić sobie lewatywę w domu przed wyjazdem do szpitala. Słyszałam, że można kupić taki zestaw w aptece. Słyszałam jednak również, że lewatywa przyspiesza poród. I co jeśli przez lewatywę
  Czytaj dalej
  Oczekując na dziecko
  Założyli mi pesar! Czy jest mniej skuteczny niż szew?
  Jestem w 27 tygodniu ciąży. Przez ostatnie 2 tygodnie leżałam w szpitalu. Celem tego pobytu było założenie mi szwu, gdyż miałam rozwarcie na 1,5 cm. Ze względu infekcji pochwy niestety
  Czytaj dalej