Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

Ciekawa jestem porównania dni cyklu, w których zobaczyłyście dwie kreski na teście ciążowym. Chodzi mi o informację, jaki wynik testu otrzymywałyście w konkretnym dniu cyklu i jaką zazwyczaj macie długość cykli. Może nam z tego wyjść ciekawe porównanie pokazujące, kiedy najwcześniej można zobaczyć pozytywny wynik testu ciążowego, a kiedy dość późno na teście pojawiają się dwie kreski, pomimo wcześniejszych wyników negatywnych.

Tak więc ogłaszam plebiscyt! To dopiero unaoczni nam, że każda z nas jest inna! Ja sama miałam jedną smutną krechę w 23 dniu cyklu, ale teraz zastanawiam się “A może jednak?”

337 odpowiedzi na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

 1. Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

  I jeśli dziewczyny mogą, niech napiszą jaką mają długość cyklu. To też będzie jakimś drogowskazem.

  Nie będę pisać o sobie, bo jak na razie widziałam tylko jedną krechę, ale moja przyjaciółka z terminem na 7 lipca robiła test ciążowy na 2 dni przed terminem miesiączki. Wyszedł ujemnie. Dzień po terminie miesiączki test wyszedł dodatni. Cykle miała 30 dniowe.

  • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

   Zobaczyłam pozytywny wynik testu ciążowego w 10 dniu po zapłodnieniu (4 dni przed spodziewaną miesiączką). Cykle miałam zwykle 30 albo 31-dniowe.

   • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

    Staraliśmy się o naszego okruszka przez trzy miesiące, ale bardzo spokojnie. Spokojnie, to znaczy kupowałam test w okolicach spodziewanej miesiączki, bo bałam się, że przed tym terminem wyjdzie mi, że jest, a potem jednak dostanę okresu i będę się zastanawiać “była ta ciąża, czy nie”.

    Miesiączkę powinnam dostać 25 grudnia przy 27 – 28-dniowych cyklach. Nie dostałam. W ciągu kilku następnych dni, też nic. W końcu kupiłam test ciążowy – no i były dwie kreseczki (30 grudnia). Nie miałam właściwie żadnych objawów ciąży. W prawdzie bolały mnie piersi, ale zawsze przed miesiączką mnie bolały. Zastanawiały mnie jedynie wyraźne niebieskie żyłki na piersiach, ale wcale nie czułam, że jestem w ciąży. Potem też nie miałam ani mdłości, ani zachcianek.

    Obecnie kończę 27 tydzień ciąży. Wyglądam jak dobrze nadmuchana piłka i jestem szczęśliwa.

    • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

     Dzisiaj dowiedziałam się, że jestem w czwartym tygodniu ciąży (termin mam na 04.02.), a test robiłam dwa tygodnie po zapłodnieniu, czyli mniej więcej około dnia spodziewanej miesiączki. Ponieważ cykle miałam bardzo nieregularne (najkrótszy 27 dni, najdłuższy 34), sama nie wiem jak trafiliśmy. Zaciążyłam za pierwszym razem.

     • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

      O dzidziusia z mężem staraliśmy się 9 miesięcy.
      Cykle mam 28-29 dniowe, bardzo regularne.
      Owulacja wychodziła mi zawsze ok 11 dnia cyklu.

      Test ciążowy robiony dwa dni przed miesiączką pokazał jedną kreskę. Zrobiony 2 dni po terminie miesiączki pokazał pięknie dwie, tłuste krechy.

      I jeszcze jedna ciekawostka – podobno wielu dziewczynom przydarzyło się coś takiego – otóż jakieś 5 dni przed terminem miesiączki dostałam potwornego kataru, rozłożyła mnie wysoka temperatura i zmuszona byłam leżeć w łóżku. Nic nie mogłam jeść. Miałam wstręt do jedzenia. I bardzo zaczęły mnie boleć piersi. Na niektórych stronach o ciąży też znalazłam informacje, że jednym z pierwszych objawów ciąży może być grypopodobne choróbsko.

      W każdym razie moje zdanie jest takie, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na testy ciążowe (chodzi o robienie ich przed terminem okresu), ponieważ naprawdę niewielu dziewczynom wyszły dwie krechy PRZED terminem miesiączki.

      • Re: Kiedy najwcześniej wyszedł wam pozytywny test ciążowy

       Ja kupiłam test Quick Vue. Było przy nim napisane, że wykrywa ciążę 6 dni po poczęciu. Zrobiłam go więc w 5 lub 6 dniu po przewidywanym poczęciu i nic. Biegałam z tym testem od okna do lampy i ja coś tam niby widziałam, jak dobrze zaświeciło słoneczko, ale widziałam to niestety tylko ja. Następny test (tej samej firmy) zrobiłam rano 26 października i był pozytywny. Dodam, że cykle miałam co 28 dni, a ostatnią miesiączkę 2 listopada. Tak więc na 4 dni przed spodziewaną miesiączką i przed wizytą u rodziców na 1 listopada (wszystkich świętych) już wiedziałam, ale jeszcze nie mówiłam.

       • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

        Przy moich bardzo regularnych, 29-dniowych cyklach pierwszy test ciążowy zrobiłam 30 dnia cyklu rano. Położyłam pakiecik na szafce łazienkowej i przez 5 minut siedziałam na podłodze (żeby co sekundę nie zaglądać w “magiczne okienko”!). Kiedy w końcu się podniosłam, okazało się, że zaklęcia podziałały. W okienku znajdowała się druga, upragniona linia!

        Pierwsze objawy ciąży – kiedy jeszcze o niej nie wiedziałam – to senność (po powrocie z pracy właściwie tylko spałam. Aż maż zaczął wykazywać zaniepokojenie), ból piersi (jakiś tydzień przed spodziewaną miasiączką, nasilający się z każdym dniem).

        • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

         Przez długi czas byłam na tabletkach antykoncepcyjnych. Około 5 lat. W listopadzie odstawiłam tabletki. W grudniu zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Ten pierwszy cykl był raczej krótki – 23 albo 24 dni. Od drugiego cyklu po odstawieniu tabletek zaczęliśmy się starać o dziecko. I udało się! 7 stycznia miałam ostatnią miesiączkę, a 5 lutego zrobiłam test, który był dodatni! I teraz sobie cierpliwie czekam do października… Mam termin na 14.X, ale z USG wyszło ostatnio 19.X.

         Jeśli chodzi o wczesne objawy ciąży, to prawie ich nie było. To było raczej przeczucie: nie czułam się, jak przed okresem.

         • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

          Ja miałam 26-dniowe cykle (najczęściej, bo czasami zdarzały się minimalne odchylenia). W cyklu, w którym zaszłam w ciążę owulacja była w 13-14 dc. Pierwszy test zrobiłam w 22 dc i wyszedł negatywny. Drugi raz test ciążowy zrobiłam w 27 dc i wyszły 2 kreseczki, choć ta druga niezbyt wyraźna. 29 dc zrobiłam test z krwi i już nie było żadnych wątpliwości. Byłam w ciąży.

          • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

           Cykle miałam 25 albo 26-dniowe. Test zrobiłam w 24 dniu cyklu i już były 2 kreseczki! A staraliśmy się 3 miesiące.

           • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

            Zaczęliśmy z żoną starać się o dziecko w listopadzie zeszłego roku. Udało się za pierwszym razem. Jednak ciąża utrzymała się tylko do 6 tygodnia. Potem lekarz zalecił nam badania. Żona toksykologia, a ja ogólne nasienia. Po analizie wyników badań okazało się, że prawdopodobieństwo, że zajdziemy w ciąże jest bardzo niskie (chodziło o ilość plemników i ich jakość). Trochę się tym zmartwiłem, ale trzy miesiące później znowu zaczęliśmy się starać i znowu udało się za pierwszym razem…. Test zrobiliśmy bardzo szybko, po 7 dniach od zapłodnienia, ale nic nie wykazał. Po kilku dniach znowu i i dalej nic. Jednak w dniu spodziewanej miesiączki (29 dzień cyklu) znowu zrobiliśmy (quick vue) i tym razem było widać dwie wyraźne kreski! Wczoraj byliśmy na usg (9 tydzień) i wszystko jest ok.

            • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

             Cykle 28-30 dniowe. Starania bardzo intensywne. Udało się w 6 cyklu, kiedy już zgasła nadzieja. Test zrobiłam dopiero w 35 dniu cyklu i się rozpłakałam! Z radości oczywiście!

             • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

              Ja w prawdzie starającą się nigdy nie byłam, ale z moich obliczeń wynika, że zaszłam w ciążę właśnie w 23 dzień cyklu – nie inaczej.

              • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

               U mnie było tak:
               1. stycznia, po siedmiu latach “brania”, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Równo po 28 dniach dostałam miesiączki. Byłam trochę zawiedziona, ale co tam. W lutym po 28 dniach okres się nie pojawił. Ale cóż się potem okazało: ciąża nie jest lutowa tylko STYCZNIOWA. Ten styczniowy okres to była “zmyłka techniczna”. Otóż moje kochane, po tak długim okresie “brania” ( w moim przypadku 7 lat) jajeczkowanie pojawia się dopireto w 17, 18 dniu cyklu i zanim zarodek się zagnieździ w odpowiednim miejscu, może wystąpić miesiączka. Tak jest baaaardzo często – potwierdziło mi to dwóch ginekologów. Tym sposobem nagle byłam już w 7 tygodniu ciąży, a krechy były widoczne zanim porządnie nasiąknęły moczem.

               • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                1. Pierwszy test ciążowy: po 5 dniach od (zakładanego) zapłodnienia – negatywny.
                2. Drugi test: po 11 dniach od zapłodnienia – delikatna druga kreseczka, ale wynik POZYTYWNY.
                3. Trzeci test ciążowy: w dniu spodziewanej miesiączki, czyli po 14 dniach od zapłodnienia – bardzo tłusta druga kreseczka, czyli POZYTYW.

                • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                 Test ciążowy zrobiłam dwa dni po spodziewanej miesiączce i był pozytywny. Udało mi się zajść w ciążę za drugim razem.

                 Cykle miałam bardzo regularne 28-29 dni, więc w sumie mogłam nawet tego testu nie robić. Poza tym i tak wiedziałam, że już jestem w ciąży, bo latałam na siusiu jak głupia i biust bolał bardziej niż zwykle.

                 • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                  Z naszym dzidziusiem udało się za pierwszym razem. Właściwie to wcale się nie staraliśmy. Po prostu pewnego dnia stwierdziliśmy, że dzisiaj się nie będziemy zabezpieczać. Wiedziałam, że jest to ten “niebezpieczny dzień”, ponieważ poprzedniego dnia czułam kłucie z jednej strony podbrzusza (owulacja). Nigdy nie przypuszczałam, że uda się za pierwszym razem. Byłam przekonana, że będą jakieś problemy, czy to z mojej strony, czy też ze strony męża. A tutaj taka niespodzianka. Nieprawdopodobny prezent od losu. Byłam w równym stopniu zaskoczona, co szczęśliwa.

                  A teraz trochę liczb i dat:

                 • Ostatnia miesiączka – 19.02.
                 • Owulacja – 04.03. (13 dzień cyklu)
                 • Zapłodnienie – 05.03. (14 dzień cyklu)
                 • Pozytywny test ciążowy – 21.03.2 (30 dzień cyklu)
                 • Cykle regularne – 29-30 dni
                 • Pierwsze objawy ciąży: bolące piersi, tak jak przed każdą miesiączką, i nic więcej.
                 • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                  Test zrobiłam 24 dni po zakładanym zapłodnieniu; 10 dni po terminie miesiączki, która oczywiście się nie pojawiła. Wynik od razu był jednoznacznie pozytywny.

                  • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                   Wkrótce miną 2 lata od testu.
                   Cykle 28-30 dniowe, pozytywny wynik testu w 36 dniu cyklu.

                   • Re: Plebiscyt-najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski

                    Ja z kolei “zaskoczyłam” za trzecim razem.
                    Test zrobiłam 34 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli 7 dni po spodziewanej miesiączce, której nie dostałam.
                    Cykl 28-dniowy.

                     Znasz odpowiedź na pytanie: Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym

                     Dodaj komentarz

                    • Angina u dwulatka

                     Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                     Czytaj dalej →

                     Mozarella w ciąży

                     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                     Czytaj dalej →

                     Ile kosztuje żłobek?

                     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                     Czytaj dalej →

                     Dziewczyny po cc – dreny

                     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                     Czytaj dalej →

                     Meskie imie miedzynarodowe.

                     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                     Czytaj dalej →

                     Wielotorbielowatość nerek

                     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                     Czytaj dalej →

                     Ruchome kolano

                     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                     Czytaj dalej →
                     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                     Logo
                     Enable registration in settings - general