Zarządzanie budżetem domowym-zakupy…:/

Dziewczyny, doradźcie mi i jeśli macie ochotę napiszcie jak to jest u Was w domu z budżetem miesięcznym, chodzi mianowicie o to jak nim zarządzacie i kto sie u Was w domu tym zajmuje, bo…

Ja nie wiem, czy ja jestem rozrzutna (ale nie sądzę…), czy cos jest nie tak, czy nie potrafię zmieścić sie z wydatkami w miesiącu, ja nie pracuje, mąż zarabia, ale to ja mam u nas dysponować pieniędzmi, a szczególnie tymi, które M. daje mi na utrzymanie domu czyli ok 1400zl, jest to suma tylko i wyłacznie na zakupy, jedzenie, chemia, czyli najpotrzebniejsze rzeczy w domu, co tydzien jeździmy do C.H. na cotygodniowe zakupy, najcześciej w piątek późnym popołudniem, wtedy jednorazowo wydaje mniej wiecej ok 300zl, staram sie kupować wszystko to co sie skonczyło w domu, czyli jakis proszek do prania, kosmetyki osobiste, jedzenie itp, tylko ze już np w poniedziałek lece do pobliskiego sklepu bo znowu sie coś kończy, albo po pieczywo i jakieś duperele, tam zostawiam mniej wiecej 40 zl, te sklepiki osiedlowe doją jak moga, ceny są czasem o 30% wyższe niż np w Tesco albo Real’u…i koniec końców pod koniec miesiąca jestem na zero, często przed wypłatą męża…wkurza mnie to, bo może ja nie potrafię rozplanować zakupów, drogich rzeczy nie kupuje, więc gdzie ta kasa zmyka, czy Warszawa ma jakieś kosmiczne ceny, czy wychodzi na to, ze to nie ja powinnam sie tym zajmowac, tylko mąż…doradźe, jak sobie z tym radzicie?

Strona 3 odpowiedzi na pytanie: Zarządzanie budżetem domowym-zakupy…:/

aborka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:tak czytam o twoich zakupach i albo real taki drogi albo ogólnie takie sa ceny w stolicy 🙂

real jest drogii ……
widziałam kiedys porównanie cen marketów i koszyk reala wyszedł najgorzej. ja tam nie jeżdze bo zawsze kupie coś niepotrzebnego i trace duzo czasu. Tak kupuje wode, pieluchy i mleko (ale czasem tez w Rosmanie)

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aborka:real jest drogii ……
widziałam kiedys porównanie cen marketów i koszyk reala wyszedł najgorzej. ja tam nie jeżdze bo zawsze kupie coś niepotrzebnego i trace duzo czasu. Tak kupuje wode, pieluchy i mleko (ale czasem tez w Rosmanie)

ja nie ma reala blisko i nie znam cen…. ale z kwoty zakupowej wywnioskowałam ze jednak do tanich nie nalezy….

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:mam pralke 8kg

nigdy pewnie nie mam wsadu 8kg
ale kolorowe dzieciowe wrzucam raz w tygodniu – chyba ze jest jakas awaria.
starnderd obejmuje: jedno pranie biale, jedno czarne i jedno kolorowe, jedno recznikowe i jedno poscielowe.
czyli 5 pralek tygodniowo srednio mi wychodzi.

kupowalam u cal-par i bajkowy_persil i tego drugiego wole, bo juz kupuje poza allegro i mam rabaty.

te duze opakowania sa takie jak do pralni – mocno koncentrowane i pilnuje zeby nie lac/sypac za duzo.

no tak :Niepewny: ja mam WSADZIK 3,5kg…:Śmiech:

dzienks za namiary

Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:ja nie ma reala blisko i nie znam cen…. ale z kwoty zakupowej wywnioskowałam ze jednak do tanich nie nalezy….

no, nie należy..

ostatnio mieli na promocji sześciopak wody min z Żywca…11,90
ja wzięłam te 6 butelek luzem…zapłaciłam niecałe 9
robią z ludzi idiotów

tazmanka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez aborka:real jest drogii ……
widziałam kiedys porównanie cen marketów i koszyk reala wyszedł najgorzej. ja tam nie jeżdze bo zawsze kupie coś niepotrzebnego i trace duzo czasu. Tak kupuje wode, pieluchy i mleko (ale czasem tez w Rosmanie)

U nas tez było takie zestawienie, tylko to dotyczyło mojego miasta, i wyszedł najtaniej Auchan.

tazmanka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Vala:no, nie należy..

ostatnio mieli na promocji sześciopak wody min z Żywca…11,90
ja wzięłam te 6 butelek luzem…zapłaciłam niecałe 9
robią z ludzi idiotów

A takie gierki to powszechnie stosowane, kiedyś sie nadziałam, teraz wszystko sprawdzam.

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:chemie gospodarcza juz mam utarta:
– proszki do prania kupuje w pudelkach po 10 kg na allegro – takie pudlo wystarcza mi na ponad rok
– tabltki do zmywarki – hurtowe opakowanie na allegro
– plyn do płukania – lenor 5L baniak – na rok wystarcza
– plyny do mycia naczyn itd.

teraz wlasnie zrobilam zakupy – zaplacilam 440 pln ale wiem, ze na rok mam z czapki (onna sprawa ze rok temu te same zakupy kosztowaly mnie 380 pln)

szampony tez kupuje na allegro w opakowaniach litrowych fryzjerskich

z chemii pozostalej zostaje mi do kupowania: clin do okien, gabki, reczniki papierowe i papier toaletowy.

Szpilki, musisz mieć wielką chatę !!!

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bronia:Szpilki, musisz mieć wielką chatę !!!

nie mam :Niepewny:
a po co mi wielka chata?

bratek Dodane ponad rok temu,

Szpilki, a mogłabyś wrzucić linki z allegro- ja amator mogłabym pobłądzić- a wolę jak już ktoś ma sprawdzone.plizzzz

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez mamamaksia:Szpilki, a mogłabyś wrzucić linki z allegro- ja amator mogłabym pobłądzić- a wolę jak już ktoś ma sprawdzone.plizzzz

kupuje u tego pana [Zobacz stronę]

i u tego [Zobacz stronę]

przy czym wole tego pierwszego – bajkowy_persil
kupuje juz od niego poza allegro, to i rabat te 5-10% dostane.

bratek Dodane ponad rok temu,

wielkie dzięki

gosik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:kupuje u tego pana [Zobacz stronę]

i u tego [Zobacz stronę]

przy czym wole tego pierwszego – bajkowy_persil
kupuje juz od niego poza allegro, to i rabat te 5-10% dostane.

Wszystko niby z niemiec sprowadza….musiałabym ceny sprawdzic, może u sąsiadów bardziej się opłaca :Hmmm…::Hmmm…:

gosik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez mamamaksia:wielkie dzięki

Iza, chciałam sprawdzic, czy nasze maluchy mają oczy podobne :Wow!:

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gosik:Wszystko niby z niemiec sprowadza….musiałabym ceny sprawdzic, może u sąsiadów bardziej się opłaca :Hmmm…::Hmmm…:

to na bank – przeciez jezdzisz na zachod to kupuj bezposrednio.
on mam narzuty jak kazdy, a ze znam ceny z niemiec to mniej wiecej wiem ile zarabia. no ale kazdy potrzebuje zarobic.

facet nigdy mnie w balona nie zrobil.

gosik Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:to na bank – przeciez jezdzisz na zachod to kupuj bezposrednio.
on mam narzuty jak kazdy, a ze znam ceny z niemiec to mniej wiecej wiem ile zarabia. no ale kazdy potrzebuje zarobic.

facet nigdy mnie w balona nie zrobil.

proszki i tabletki do zmywarki mąż zawsze przywozi, muszę resztę sprawdzic

Noooo…. i jagnięcinkę u sąsiadów kupujemy 😉

Właśnie się upiekła :Wow!:

Dodane ponad rok temu,

proszek taki 5 kg starcza mi tak na oko na 4 m-ce, moze wiecej, szybciej idzie płyn do płukania, ale ja kupuję taki litrowy i gdzie na m-c mam spokoj, dobry pomysl z tym kupowaniem w duzych opakowaniach, ale szczerze? gdybym miala gdzie to trzymac pewnie takie bym brala…

koyaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez bykowa:… w poniedziałek lece do pobliskiego sklepu bo znowu sie coś kończy….

Jakbym o sobie czytała… a w weekendy w carrefour’ze zostawiamy 200-300zł.
Wspomne tylko, że już nie tylko chemia jest droga, teraz wszystko jest drogie!

lotos Dodane ponad rok temu,

Przeczytałam z zainteresowaniem – moze spróbuję sprawdzić z ciekawości nawet ile nam idzie miesięcznie – w markecie to po 400-500 co 5-6 dni ale ile na reszte idzie to nawet nie wiem :Hmmm…:

1400 zł to jednak strasznie mało :Stres: Jesteś super oszczędną gospodynią :Kciuki:

smoki Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:mam pralke 8kg

nigdy pewnie nie mam wsadu 8kg
ale kolorowe dzieciowe wrzucam raz w tygodniu – chyba ze jest jakas awaria.
starnderd obejmuje: jedno pranie biale, jedno czarne i jedno kolorowe, jedno recznikowe i jedno poscielowe.
czyli 5 pralek tygodniowo srednio mi wychodzi.

kupowalam u cal-par i bajkowy_persil i tego drugiego wole, bo juz kupuje poza allegro i mam rabaty.

te duze opakowania sa takie jak do pralni – mocno koncentrowane i pilnuje zeby nie lac/sypac za duzo.

A miarka tam jest w srodku?

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez lotos:po 400-500 co 5-6 dni

sorry ale zastanawia mnie to co kupujesz co 5-6 dni w markecie ze zostawiasz tam aż 400-500 zł???? bo nie wierze ze samo jedzenie….chyba ze sa to zakupy do 12-to osobowej rodziny…..

chilli Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez smoki:A miarka tam jest w srodku?

jedna mam z ariela – jako drugiej uzywam niebieski kubeczek z „kubek w kubek” z ikei :Wstyd:

zadziorka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez lotos:Przeczytałam z zainteresowaniem – moze spróbuję sprawdzić z ciekawości nawet ile nam idzie miesięcznie – w markecie to po 400-500 co 5-6 dni ale ile na reszte idzie to nawet nie wiem :Hmmm…:

1400 zł to jednak strasznie mało :Stres: Jesteś super oszczędną gospodynią :Kciuki:

Lotosku ja wydaje 300-400 na tydzien i do tego dokupuje co chwila cos w sklepiku… Ale ja mam jedno dziecko.
Chyba tez zaczne kupowac chemie na allegro…

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez szpilki:nie mam :Niepewny:
a po co mi wielka chata?

Żeby mieć, gdzie to wszystko trzymać. 🙂

bep Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bronia:Żeby mieć, gdzie to wszystko trzymać. 🙂
No tak, ale potem te hektary trzeba sprzątać – a chemia kosztuje :Śmiech:

Znasz odpowiedź na pytanie: Zarządzanie budżetem domowym-zakupy…:/?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Moja mama odeszła na zawsze....
Właśnie wczoraj w nocy, odeszła....nie mogę w to uwierzyć!!!!
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
żelazko
musze kupic zelazko JUZ wlasnie wypadlo z szafy - i wiadomo - juz po nim dobrze, ze nie spadlo na borysa, bo stal obok... no i mam nadzieje - doradzicie - jakie? na co
Czytaj dalej