3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 32 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. W każdym przedszkolu inaczej, ale jak ja dawałam mojego syna do przedszkola to kupowałam łapcie, poduszkę-Jaśka z poszewką podpisaną in inicjałami, piżamka. Resztę dawało się piwnidze na komitet rodzicielski. POdkoszulka i spodenki na gimnastykę korekcyjną. I codziennie jeszcze w plecaczku bądź zwykłej torebce, którą się zostawiało w szatni brałam majteczki na zmianę i ubranie, na wypadek gdyby coś się stało np.by się polał przy obiedzie, albo posikał.

    I to wszystko, cała wyprawka.

    • dziewczyny, odezwijcie się, jak Wasze przedszkolaki….
      watek podupada….

      u nas z jedzeniem bez zmian, czyli nie je nic…. chyba, że jest kotlecik, wtedy zje….

      ale byłam po niego ostatnie 2 dni i panie mu dały książeczkę do oglądania, siedział, ale się nie nudził czekając na mnie…
      opowiadał, że się bawił z dziećmi, że uczyli się piosenek dla babci, robili jakieś prace….

      tak się zastanawiam, czy wiecie, jak u Was wygląda leżakowanie dzieci? bo u nas jest tak, że dzieciaki leżą na materacach, a panie (dzisiaj 4, wczoraj 3 )siedzą koło biurka i gadają sobie, ja wchodzę najciszej jak moge, kiedy przychodzę po F., a panie głośno mi mówią co tam się działo… rozmawiają, śmieją się…. dzieci patrzą na panie, na mnie, machają F. na pożegnanie…. pewnie kiedys zasypiają, ale nie jestem przekonana, że w najlepszych warunkach…
      ale mojego to nie dotyczy to się nie odzywam

      marzę o dniu, kiedy przyjdę i mi powiedzą, że zjadł cały obiad i będę mogła go zostawić na leżakowanie…..

      • Zamieszczone przez agnessa
        dziewczyny, odezwijcie się, jak Wasze przedszkolaki….
        watek podupada….

        u nas z jedzeniem bez zmian, czyli nie je nic…. chyba, że jest kotlecik, wtedy zje….

        ale byłam po niego ostatnie 2 dni i panie mu dały książeczkę do oglądania, siedział, ale się nie nudził czekając na mnie…
        opowiadał, że się bawił z dziećmi, że uczyli się piosenek dla babci, robili jakieś prace….

        tak się zastanawiam, czy wiecie, jak u Was wygląda leżakowanie dzieci? bo u nas jest tak, że dzieciaki leżą na materacach, a panie (dzisiaj 4, wczoraj 3 )siedzą koło biurka i gadają sobie, ja wchodzę najciszej jak moge, kiedy przychodzę po F., a panie głośno mi mówią co tam się działo… rozmawiają, śmieją się…. dzieci patrzą na panie, na mnie, machają F. na pożegnanie…. pewnie kiedys zasypiają, ale nie jestem przekonana, że w najlepszych warunkach…
        ale mojego to nie dotyczy to się nie odzywam

        marzę o dniu, kiedy przyjdę i mi powiedzą, że zjadł cały obiad i będę mogła go zostawić na leżakowanie…..

        my chorujemy:(od wtorku nie ma NAtkiw przedszkolu ale w poniedzialek jzu pojdzie. z jedzeniem super.

        a co do lezakowania….chyba jest dobrze bo u nas ztego co mowia panie wszystkie dzieci spia. kiedys raz zapytalam czy NAtka spala a dyrektorka do mnie: a czemu miala nie spac, ona sama zasypia. ale mowila ze s adzieci ktore trzeba poglaskac, przytulic.

        • Zamieszczone przez agnessa
          dziewczyny, odezwijcie się, jak Wasze przedszkolaki….
          watek podupada….

          u nas z jedzeniem bez zmian, czyli nie je nic…. chyba, że jest kotlecik, wtedy zje….

          ale byłam po niego ostatnie 2 dni i panie mu dały książeczkę do oglądania, siedział, ale się nie nudził czekając na mnie…
          opowiadał, że się bawił z dziećmi, że uczyli się piosenek dla babci, robili jakieś prace….

          tak się zastanawiam, czy wiecie, jak u Was wygląda leżakowanie dzieci? bo u nas jest tak, że dzieciaki leżą na materacach, a panie (dzisiaj 4, wczoraj 3 )siedzą koło biurka i gadają sobie, ja wchodzę najciszej jak moge, kiedy przychodzę po F., a panie głośno mi mówią co tam się działo… rozmawiają, śmieją się…. dzieci patrzą na panie, na mnie, machają F. na pożegnanie…. pewnie kiedys zasypiają, ale nie jestem przekonana, że w najlepszych warunkach…
          ale mojego to nie dotyczy to się nie odzywam

          marzę o dniu, kiedy przyjdę i mi powiedzą, że zjadł cały obiad i będę mogła go zostawić na leżakowanie…..

          agnessa maciek był w przedszkolu ostatni raz przed świętami.
          przeziębił się i w sylwestra doszło zapalenie oskrzeli. już jest lepiej, chciałabym aby w poniedziałek poszedł do p-la, ale zobaczymy czy się uda.
          z jedzeniem jest jak było – tak jak u Ciebie, nie wierzę już, że coś się zmieni.
          a na leżakowaniu maciek śpi. chociaż ostatnio jak chodził to były dni, że leżakowania nie było. (dzieci mają wg planu leżakować do wiosny, chyba że wyraźnie będą tego w większości potrzebowały)

          • Oluś pierwszy raz od wrzesnia nie był w p-kolu miał czerwone gardło i mega kaszel dostał antybiotyk i po tygodniu nowo narodzony
            dopiero od Nowego roku poszedł do p-kola
            dostałam rozliczenie za p-kole aż 61,62 do zapałaty

            ogólnie to rozrabia czasami kogoś pacnie rozmowy kary nic nie dają nie wiem co robić????

            no i słuchajcie moje dziecko je chleb i bułki normalnie szok tak jak kiedyś miał odruch wymiotny tak teraz je suche bo suche ale to nic

            teraz szykują się na dzień babci i dziadka zaproszenia już rozdane heh
            no i 1 lutego maja balik

            leżakowanie wygląda tak
            zgaszone światło zasłonięte rolety czasami leci jakaś muzyka relaksacyjna albo bajka dzieci leżą na swoich kalimatach a panie sztuk 3 to zależy jak trzeba to siedzą przy dzieciach a jak śpią to siedzą na krzesełkach

            • u nas nie wieadomo kiedy dzien babci, tzn ja nei wiem bo NAtka chora. ale pewnei w poneidzialek juz cos powiedza

              • A ja tęsknię za przedszkolem:( w marcu rusza rekrutacja, znów – po raz trzeci w swojej karierze rodzicielskiej będę składała papiery;)

                • u nas na wiosce w kwietniu i już trzęse portkami bo przez to,że 6 latki mogą zostać w p-kolu wszystko możliwe,że Oli pożegna się z p-kolem 🙁

                  • Alice jak to pożegna? Chyba nie mogą tak zrobić, może przyjmą mniej trzylatków

                    • nie wiem czy wiesz na mojej wiosce są tylko dwa gminne p-kola
                      obecne 5latki pewnie zostaną(bo rodzicom tak wygodniej)
                      obecne 4 latki staną się 5 latkami czyli muszą zostać w p-kolu
                      a dużo dzieci nie chodzi bo się nie podostawało(jako 4 latki) i jeżeli zgłosi się dużo dzieci 5 letnich p-kola muszą przyjąć

                      no a 3-4 latki…kogo to obchodzi przecież nie muszę chodzić

                      nie stać nas na prywatne… Nie wiem co będzie jak się okaże,że się nie dostał

                      • Zamieszczone przez agnessa
                        dziewczyny, odezwijcie się, jak Wasze przedszkolaki….
                        watek podupada….

                        u nas z jedzeniem bez zmian, czyli nie je nic…. chyba, że jest kotlecik, wtedy zje….

                        ale byłam po niego ostatnie 2 dni i panie mu dały książeczkę do oglądania, siedział, ale się nie nudził czekając na mnie…
                        opowiadał, że się bawił z dziećmi, że uczyli się piosenek dla babci, robili jakieś prace….

                        tak się zastanawiam, czy wiecie, jak u Was wygląda leżakowanie dzieci? bo u nas jest tak, że dzieciaki leżą na materacach, a panie (dzisiaj 4, wczoraj 3 )siedzą koło biurka i gadają sobie, ja wchodzę najciszej jak moge, kiedy przychodzę po F., a panie głośno mi mówią co tam się działo… rozmawiają, śmieją się…. dzieci patrzą na panie, na mnie, machają F. na pożegnanie…. pewnie kiedys zasypiają, ale nie jestem przekonana, że w najlepszych warunkach…
                        ale mojego to nie dotyczy to się nie odzywam

                        marzę o dniu, kiedy przyjdę i mi powiedzą, że zjadł cały obiad i będę mogła go zostawić na leżakowanie…..

                        U nas Jaś siedział od połowy grudnia w domu. Do przedszkola po nowym roku i niestety znowu jak we wrześniu, płacz bo nie chce iść, później niby zadowolony ale jak pytam z kim się bawił to z nikim.
                        Już nie wiem czy mam się przyzwyczaić że nie będzie szczęśliwym przedszkolakiem czy dalej się zastanawiać że coś jest nie tak i dlatego tak się zachowuje dodatkowo jest nerwowy i agresywny w stosunku do Kuby.
                        U nas dzień dziadków 24. 01 więc już na dniach ale nie wiem co robią bo nic nie powie mówi że się uczą piosenek ale nie zaśpiewa.

                        • Zamieszczone przez alice82
                          nie wiem czy wiesz na mojej wiosce są tylko dwa gminne p-kola

                          No wiem, kuzynka próbuje drugi rok dziecię zapisać

                          Zamieszczone przez alice82
                          obecne 5latki pewnie zostaną(bo rodzicom tak wygodniej)

                          O to trudno wyczuć, u Dorki z 25 dzieci 5 czy 6 tylko zostało.

                          Jak dyrekcja będzie fair to ograniczą nową rekrutację maluchów by te które są mogły kontynuować naukę, a masz możliwość pogadania z dyrekcją o tym? Ciekawa jestem co oni na to

                          • jestem przewodnicząca Rady Rodziców w p-kolu może cos zdziałam heheh

                            a tak poważnie…to jeżeli na rekrutacji będzie Pan od oświaty z gminy to znów przejdą tylko dzieci samotnych rodziców itd

                            nam się udało tylko dlatego,że się nie poddaliśmy napisaliśmy odwołanie chyba na cała a4 i osobiście do gminy wysłaliśmy

                            a to kuzynka też z Kozich?????

                            • Zamieszczone przez alice82
                              jestem przewodnicząca Rady Rodziców w p-kolu może cos zdziałam heheh

                              To może faktycznie coś zdziałacie:)

                              Zamieszczone przez alice82
                              a to kuzynka też z Kozich?????

                              I tu zagwozdka, nie wiem czy to jeszcze Kozie czy już nie
                              ups

                              • a gdzie mieszka jeśli można wiedzieć???

                                • Jedzie się prosto, mija się basen, las i skręca się w lewo
                                  Wiem jak dojechać, adresu nie znam heh

                                  • może Czerwonak:)

                                    no mówię Ci u Nas to jest taki problem z tymi p-kolami porażka
                                    wkurza mnie najbardziej to,że 3/4 ludzi ma wpisane samotna matka a wiem,że nie są ale niestety nikt tego nie sprAwdza

                                    • Czerwonak nie:-/

                                      Zamieszczone przez alice82
                                      no mówię Ci u Nas to jest taki problem z tymi p-kolami porażka
                                      wkurza mnie najbardziej to,że 3/4 ludzi ma wpisane samotna matka a wiem,że nie są ale niestety nikt tego nie sprAwdza

                                      Wiesz, u nas jest to samo mam koleżankę która głośno mówi, ze jej ślub się nie opłaca bo ma wszędzie fory i przywileje i jeszcze jakąś kasę dostaje z racji ‘samotnej matki’. Mąż mój jeszcze na starych śmieciach za kawalera drzwi obok miał sąsiadkę – ‘samotną’, kiedyś przyszła i prosiła o poświadczenie tej samotności, że w razie czego nie widujemy jej pana.

                                      • KICIN hehe

                                        to jest niesprawiedliwe naprawdę
                                        ja póki co jestem na wychowawczym ale jeżdżę i sobie dorabiam sprzątając a dwa dni opiekuję się szwagierki córką więc dni mam zajęte
                                        a co będzie jak od maja wrócę do pracy nikogo to nie obchodzi…ja wpisałam w kartę uczciwie rodzice obojga pracujący

                                        osiedle nasze nie jest wielkie więc wiem,która mama jest samotna a.ktora nie

                                        • Zamieszczone przez alice82
                                          KICIN hehe

                                          Tak, hehehe

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general