3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 30 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. Zamieszczone przez Bociek
    Dziewczyny, jak ubieracie swoje trzylatki w taką pogodę? Pytanie do mam chłopców. W przedszkolu ciepło, na dworze zimno, Zakładacie rajstopy? Jakoś tak mi się nie widzi chłopiec biegający w przedszkolu w rajstopach. Generalnie rano jest zimno, przydają się dwie warsty na nogach ale jakie? 2 pary spodni? jedna do ściągnięcia w przedszkolu? A może założyć rajstopki i zdjąć je w przedszkolu? Ale mam problem, co ;)?. Przy córce nie miałam takich dylematów.. Chodzi mi o to, aby było dziecku ciepło, w przedszkolu wygodnie i żeby nie bylo dużo kombinowania i przebierania

    Wypraktykowane: dres/jeansy, podkolanówki z lidla z frotową stopką, a na to – przy małym mrozie zwykłe spodnie ortalionowe które potem są świnione na spacerach, przy dużym mrozie ocieplane spodnie.
    Sprawdza się – bo rano nie ma jęków przy ubieraniu rajtek, potem szybko wciągają, ściągają w p-kolu, nawet jak wychodzą to dadzą sobie sami radę (eM ma takie ortalionowe ogrodniczki więc nawet jak Mu spodnie spadną nie lata z gołymi nerami ), szybko się ubierają w drogę powrotną. Same plusy.
    Nie mam problemu z tym lataniem w rajtkach – bo rajty i spodnie to za dużo przy ogrzewanym przedszkolu

    • I dla takich bąków polecam jeszcze kalesony :d Łatwo rano założyć, w p-kolu łatwo ściąggnąć. Mamy różne, bawełniane, rajtuzkowe, frotkowe.
      Ale raczej chodzimy w zestawie spodnie i na to ten ortaliony/ocieplane porcięta 😀

      • F. na razie zdrowy, w czwartek mieliśmy slubowanie, całe 15 minut
        maluchy uroczo tańczyły, śpiewały i recytowały…. wszystko to takie cudownie niezdarne:) już się odzwyczaiłam, bo u Oli te małe spektakle są już w miarę dopracowane….

        a…. i co dla mnie ważne przez 4 dni jadł coś z obiadu, więc może idzie ku dobremu…:)

        • Zamieszczone przez aneczka1411
          Witam:)
          jak tam nasze przedszkolaki????
          Natka od wtorku w domku- chora na antybiotyku:(
          ale jzu lepiej i w poniedzialek pojdzie

          wszystkim małym chorowitkom życzymy dużo zdrówka 🙂

          • Zamieszczone przez agnessa

            a…. i co dla mnie ważne przez 4 dni jadł coś z obiadu, więc może idzie ku dobremu…:)

            super!!!
            maciek też coś jadł, ale tylko rzeczy ze “swojego menu” czyli np jak były pulpety z sosem, ziemniakami i surówką z kapusty z to zjadł tylko surówkę
            no i z nowości to jak były pampuchy z sosem truskawkowym (coś co dla mnie jest niejadalne;)) to zjadł dwa tylko oczywiście bez sosu.

            • Zamieszczone przez goooosia
              super!!!
              maciek też coś jadł, ale tylko rzeczy ze “swojego menu” czyli np jak były pulpety z sosem, ziemniakami i surówką z kapusty z to zjadł tylko surówkę
              no i z nowości to jak były pampuchy z sosem truskawkowym (coś co dla mnie jest niejadalne;)) to zjadł dwa tylko oczywiście bez sosu.

              no to zjadł to co najzdrowsze 🙂

              pampuchy to mi się kojarzą z gulaszem, przynajmniej tak na Słowacji jadłam….

              ale ważne, że coś tam jedzą….

              • Agnessa – piękne zdjęcie w podpisie!

                • hej u nas jakoś się kula

                  Oli nadal zdrowy(odpukać)
                  w piątek bylismy u alergologa i uwaga miał 1 raz robione testy skórne
                  zero pisku juęku nawet nie drgnął pani była w szoku
                  nic nie wyszło

                  wczoraj odebrałam pierwsze przedszkolne fotki Olka ahhh jakiego mam mena cudnego 😛

                  w czwartek pasowanie na przedszkolaka już z newrów nie mogę wytrzymać

                  • noo a ponieważ jestem przewodniczącą rady rodziców p-kola to najprawdopodobniej będzie spotkanie z kimś od oswiaty w naszej gminie więc musze się odpicować hahahaha

                    p.s postęp moje dziecko zjadło wczoraj w p-kolu BUŁKĘ Z MASŁEM

                    • AGNESSA super wieści
                      no i to zdjęcie miodziooo

                      • Zamieszczone przez alice82
                        hej u nas jakoś się kula

                        Oli nadal zdrowy(odpukać)
                        w piątek bylismy u alergologa i uwaga miał 1 raz robione testy skórne
                        zero pisku juęku nawet nie drgnął pani była w szoku
                        nic nie wyszło

                        wczoraj odebrałam pierwsze przedszkolne fotki Olka ahhh jakiego mam mena cudnego 😛

                        w czwartek pasowanie na przedszkolaka już z newrów nie mogę wytrzymać

                        Dzielny Oli, będziecie robić kolejne testy?
                        Dość późno macie to pasowania, trzymam kiuki za udany występ!
                        No i super, że maluch zdrowy. Bartek jest tak na granicy – wczoraj lało mu się z nosa, nic nie chciał jeść, ale dzisiaj już lepiej. Do przedszkola poszedł,tym bardziej, że dzisiaj przedszkole jedzie do Nibylandi – sali zabaw dla dzieci

                        • Zamieszczone przez alice82
                          noo a ponieważ jestem przewodniczącą rady rodziców p-kola to najprawdopodobniej będzie spotkanie z kimś od oswiaty w naszej gminie więc musze się odpicować hahahaha

                          p.s postęp moje dziecko zjadło wczoraj w p-kolu BUŁKĘ Z MASŁEM

                          Pewnie nie umiał zdrapać masła
                          A tak poważnie, to fajnie, że zaczął coś jeść. U Bartka z jedzeniem jak na sinusoidzie – raz je wzorcowo, raz nic nie tknie…

                          • Pani doktor zaprasza nas za 1,5 roku powiedziała,że oczywiście jak b ędziemy chcieli to możemy pokarmowe mu zrobić ale ona nie widzi potrzeby

                            tak póxno pasowanie bo Panie chciały żeby fajnie wypadło a ponieważ dużo było płaczków to najpierw musieli się ogarnąć hihi
                            wiem,że śpiewają z 3 piosenki mają zabawy jakieś więc powinno wyjść fajnie

                            7 grudnia mamy zajęcia otwarte będziemy robić z dziecmi świeczniki i kartki świąteczne

                            • kiepska jakość zdjęcie robione ze zdjęcia
                              takie mieli robioine w p-koli

                              • Zamieszczone przez Bociek
                                Agnessa – piękne zdjęcie w podpisie!

                                AGNESSA super wieści
                                no i to zdjęcie miodziooo

                                😮

                                bardzo dziękuję:)
                                lubię to zdjecie, bo jest z wakacji… i chciałabym tam być…

                                • Zamieszczone przez alice82
                                  hej u nas jakoś się kula

                                  Oli nadal zdrowy(odpukać)
                                  w piątek bylismy u alergologa i uwaga miał 1 raz robione testy skórne
                                  zero pisku juęku nawet nie drgnął pani była w szoku
                                  nic nie wyszło

                                  wczoraj odebrałam pierwsze przedszkolne fotki Olka ahhh jakiego mam mena cudnego 😛

                                  w czwartek pasowanie na przedszkolaka już z newrów nie mogę wytrzymać

                                  no to gratuluję dzielnego malucha:)

                                  mojego pierwsze zdjęcie z przedszkola jest w Avatarze, trochę smutny jest i zdjecie drogie ale małżowi się podobało, bo on ma fioła na punkcie zdjeć…
                                  za udany występ

                                  • Zamieszczone przez alice82
                                    noo a ponieważ jestem przewodniczącą rady rodziców p-kola to najprawdopodobniej będzie spotkanie z kimś od oswiaty w naszej gminie więc musze się odpicować hahahaha

                                    p.s postęp moje dziecko zjadło wczoraj w p-kolu BUŁKĘ Z MASŁEM

                                    nie zapomnij do fryzjera iść

                                    bułka z masłem…. pomarzyć mogę….

                                    • Zamieszczone przez agnessa
                                      nie zapomnij do fryzjera iść

                                      i kreację sobie kup

                                      bułka z masłem…. pomarzyć mogę….

                                      takie same marzenia mamy

                                      m. dziś na wycieczce w fabryce bombek był 🙂
                                      wrócili cali i zdrowy i fabryka ponoć ciągle stoi 😉
                                      a serio Panie b. zadowolone z wycieczki, ponoć pełna profeska ze strony organizatorów, a starsze dzieci nawet podmuchać swoje bombki mogły 🙂

                                      my w czwartek mamy pasowanie więc łączę się z Tobą alice w oczekiwaniu.
                                      występu mają trwać 15 minut, już się boję co to moje dziecko zmaluje w tym czasie zobaczymy 🙂
                                      no i tradycyjnie zdrówka życzę wszystkim, m. trochę posmarkuje od wczoraj

                                      • kulezanki czy Wy się ze mnie nabijacie
                                        ja mam mega stresa heheh

                                        • Zamieszczone przez alice82
                                          kulezanki czy Wy się ze mnie nabijacie
                                          ja mam mega stresa heheh

                                          staramy się podnieść Cię na duchu:)
                                          po kilku występach się przyzwyczaisz, ale nie ukrywam, że straaaaaasznie miło jest wracać do nagrań z pierwszych występów przedszkolnych naszych dzieci. są one tak cudne w swej zwykłosci i nieporadności dziecięcej, a jest się tak dumnym, że ten maluczki człowiek stanął przed kilkudziesięcioosobowa publiką i zarecytował, zaśpiewał i zatańczył, że aż łzy z oczu płyną:)

                                          i jeszcze raz….

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general