3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 34 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. Zamieszczone przez agnessa
    to ja zacznę inny temat….

    jak Wam się poodba opcja: moje dziecko za 2 lata idzie do szkoły?

    Ja prawdę mówiąc mniej boję się o młodego niż bałam się o Olę, kiedy było takie zagrożenie…. wolałabym tego uniknąć, chciałbym, żeby dłużej cieszył się zabawą w przedszkolu i zerówce….. Ale mniej się o niego boję….
    wolałabym mieć możliwosć wyboru i wtedy wybrałabym zerówkę…
    liczę, że będzie kolejny protest i znowu się przesunie i ich ominie….

    jak podchodzicie do tematu?

    Z jednej strony mi pasuje, bo Marta będzie zmieniać wtedy szkołę i poszły by obie do nowej.
    Z drugiej Majka jest grudniowa więc będzie miała dopiero 5,5 lat jak ja dopadnie obowiązek szkolny.
    O ile Marta mając 5 lat potrafiła czytać i pisać i dłużej usiedzieć na miejscu to przy charakterze Majki wątpię czy da radę….

    • hejka
      u nas ospy brak

      jutro Oluś ma balik będzie spidermanem

      co do tego,że mój mikrus ma iść do szkoły nie będę komentować bo mnie szlag trafia
      taka prawda pozbawiają dziecka dzieciństwa
      mało się nachodzi do szkoły??????

      masakra i tyle

      • Hej dołączam się!

        Dzieciaki-ospy brak
        Witek chory ale co mu to nie wiem.-gorączka i kaszel
        Co do szkoły nie podoba mi się to.
        Miłosz jest niby spokojny,ale jest strasznie niechętny do szkoły i do odrabiania lekcji.
        J. i W. to straszne uparciuchy i szczerze mówiąc to się boje.

        • No tak, tylko kto słucha rodziców…
          gdyby nie wybory, to by nic się zadziało….

          najbardziej mi szkoda tego roku gdzie móglby jeszcze się spokojnie bawić…. w tym roku chodzi do tego przedszkola na kilka godzin, mam jakieś poczucie, że nie zdążysię nacieszyć dzieciństwem…. i program musi być realizowany szybciej…..
          tak sobie myślę, że jeśli w przyszłym roku też będą leżakować, to niewiel czasu im zostanie na naukę i zabawę…
          ja cały czas mam wrażenie, że niewiele czasu na to mają…. po śniadaniu po 09 mają 15 minutowe zajęcia, potem zabawa,potem po 11:00 obiad i spać…. wstają, podwieczorek i przychodzą rodzice….
          a wczoraj mój małż nie wytrzymał i zjechał przedszkolanki, bo jak poszedł po F. to w szatni było otwarte okno, zimno jak cholera, bo ” tam tak nieprzyjemnie pachnie”, a że na zewnątrz -10 i z ubraniem (zimnym) trzeba uciekać, żeby dziecko ubrać na korytarzu to nieważne….
          bezmyślność tych kobiet czasami mnie przeraża….
          w poniedziałek było to samo i 2 innych rodziców też się na to wkurzało… jeden z ojców stwierdził, że pani chcą sobie życie ułatwić, bo jak dzieci się rozchorują to będą miały mniej pracy….

          • Ja mam dwoje dzieci i chodziły do różnych przedszkoli do każdego musiałam kupić coś nowego, ale dają listę co należy zakupić.

            • Ja mam dwoje dzieci i chodziły do różnych przedszkoli do każdego musiałam kupić coś innego, ale dają listę co należy zakupić.

              • wiecie Co, bo mnie wczoraj oświeciło….
                czy nasze dzieci pójdą do szkoły za 1,5 roku?
                tzn.: w tym roku do czerwca, od września jeszcze rok i później już zerówka?

                a tak przy okazji: na jakich zasadach można przenieść dziecko do innego przedszkola? bo dostalismy papier do potwierdzenia przedszkola i teraz nie wiem, jak go potwierdzę to nie mogę przenieść dziecka

                • Zamieszczone przez agnessa
                  wiecie Co, bo mnie wczoraj oświeciło….
                  czy nasze dzieci pójdą do szkoły za 1,5 roku?
                  tzn.: w tym roku do czerwca, od września jeszcze rok i później już zerówka?

                  a tak przy okazji: na jakich zasadach można przenieść dziecko do innego przedszkola? bo dostalismy papier do potwierdzenia przedszkola i teraz nie wiem, jak go potwierdzę to nie mogę przenieść dziecka

                  Nie za 2.5.
                  A J. za 3.5.

                  • hej dziewczyny
                    tak jak mamiś napisała za 2,5
                    ja jestem przerażona

                    • Zamieszczone przez alice82
                      hej dziewczyny
                      tak jak mamiś napisała za 2,5
                      ja jestem przerażona

                      A ja jestem zła!!!!!

                      • Zamieszczone przez alice82
                        hej dziewczyny
                        tak jak mamiś napisała za 2,5
                        ja jestem przerażona

                        Zamieszczone przez mamis
                        A ja jestem zła!!!!!

                        nie wyobrazam sobei NAtki jako 6 latka w 1 klasie

                        a tak wogole to w poniedzialek idziemy po 1,5 miesiecznej przerwie( no bez 5 dni) do przedszkola:)
                        ciekawe jak bedzie rano…obawiam sie awantury przy wstawaniu

                        • Zamieszczone przez mamis
                          Nie za 2.5.
                          A J. za 3.5.

                          ale jeśli 5 latek idzie do zerówki to przecież 5 lat skończą w przyszłym roku….
                          co źle liczę?

                          • kurka już mi się pomajtało wszystko heheh

                            Olek jest listopad 2008
                            listopad 2013 będzie miał 5lat
                            ajjjć nie wiem sama

                            zawsze miałam problemy z matmą hahahaha

                            • Zamieszczone przez agnessa
                              ale jeśli 5 latek idzie do zerówki to przecież 5 lat skończą w przyszłym roku….
                              co źle liczę?

                              Ale to do zerówki a zerówka nie koniecznie w szkole.A więc do pierwszej klasy za 2.5 a do zerówki za 1.5

                              • Zamieszczone przez mamis
                                Ale to do zerówki a zerówka nie koniecznie w szkole.A więc do pierwszej klasy za 2.5 a do zerówki za 1.5

                                no ja piszę o zerówce, bo to szkoła…. u mnie w przedszkolu nie ma zerówki, chyba że coś się zmieniło….

                                • Zamieszczone przez agnessa
                                  no ja piszę o zerówce, bo to szkoła…. u mnie w przedszkolu nie ma zerówki, chyba że coś się zmieniło….

                                  Aha no to za 1.5 roku.

                                  • podbijam podupadły watek….:)

                                    dziewczyny, jak z perspektywy tych kilku miesięcy oceniacie przedszkole i swojego przedszkolaka?
                                    czego się nauczył, coś się zmieniło w jego zachowaniu? dobrze oceniacie przedszkole?

                                    ja mam baaardzo mieszane uczucia co do przedszkola i pań…. odnoszę wrażenie, ża panie na siłę chcą usamodzielnić dzieci, nie pomagają im w ogóle w łazience, nie chodzą z nimi gdy zrobią kupę, nie pomagają się przebrać w piżamki i z powrotem w ubranka…. gdy wychodzą na dwór tez czekają aż się ubiorą same….

                                    to co udało mi się wyegzekwować, to nie zmuszają i nie krzyczą na F. gdy nie chce jeść, zachęcają, po trochu dokarmiają. Same zauważyły, że na niego krzyk działa odwrotnie…. niestety nie raz mąż słyszał, jak krzyczały na dzieci, żeby jadły, kończyły jeść, bo inni czekają i nie moga sie bawić przez to dziecko….
                                    chyba za dużo jednak widzieliśmy odbierająć dziecko przed 13:00. Widok 4 pań popijających kawkę i zajadąjących obiad przy biurku i dzieci biegających w samych majteczkach, próbujących założyć piżamkę mnie osobiście razi….
                                    To co mi odpowiada, to fakt, że jak jest pogoda idą na dwór.
                                    Mają założoene specjalne zeszyty, w których miały być zaznaczane postępy i umiejętności dziecka- nie są uzupełniane z braku czasu. Generalnie panie na każdym zebraniu narzekają na brak czasu….. na realizację programu też….

                                    no cóż, nie widzę poprawy w zachowaniu, wręcz przeciwnie…. młody ciagle próbuje się bić z siostrą…. Panie na zebraniu sie skarżą, że chłopcy ciągle się biją i udają postaci z bajek, które walczą…. Ja powiedziałam, że to w przedszkolu nauczył się walczyć, bo on ogląda MiniMIni gdzie nie ma takich bajek…. “no tak, może tak być, inni walcza to i on walczy…..”

                                    staramy się przenieść go do innego przedszkola, ale na decyzję czekam do końca lipca…..
                                    jeśli się nie uda to trudno…

                                    • O matko, przeraziłaś mnie…

                                      Moje dziecko w życiu się samo nie ubierze, teraz próbujemy rozbieranie, ale to tylko spodnie i majtki, bluzki nie umie zdjąć. O podcieraniu pupy nawet nie wspomnę, wczoraj po raz pierwszy sam się wysikał na nocnik bez żadnej pomocy dopiero, bo do tej pory musiałam mu trzymać nocnik. Teraz dopiero uczymy się samodzielnie jeść łyżką, a i to różnie. Nie wyobrażam sobie, że panie miałyby go uczyć samodzielności poprzez powiedzenie zrób to i koniec, a nie coraz mniejszej pomocy. Nie wiem, może jestem nadopiekuńcza i dużo rzeczy robię za małego, ale kurdę, to jest jeszcze maluszek. Teraz chodzi do przedszkola prywatnego na dwie godziny i panie mu w wielu rzeczach pomagają, a on powolutku uczy się samodzielności patrząc na inne dzieci, np. tego, że może się wysikać sam i do tego wysikania się nie potrzebuje pomocy mamy, żeby ściągnąć majtki i spodnie a potem je podciągnąć. Mam nadzieję, że takie przedszkole, jak Wasze, to nie standard.

                                      • Bezstresowe dziecko

                                        Oglądałam w Magazynie Ekspresu Reporterów reportaż. Dziecko jest super beztroskie. Reporter Andrzej Tomczak dziennikarz Ekspres Reporterów pokazuje jak reaguje dziecko na list, warto obejrzeć

                                        • Zamieszczone przez agniese
                                          Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

                                          Każde przedszkole samo ustala czego będą potrzebować dzieci. Zwykle są to piżamka, buty na zmianę, ubrania na zmianę, szczoteczka do zębów. Z pozostałymi bywa różnie, ponieważ często robi się składki i wiele rzeczy kupowanych jest wspólnie dla wszystkich przedszkolaków.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general