3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 29 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. hej dziewczyny
    jak tam maluchy
    mój łobuzuje hihih ale nie narzekam znam bardziej rozbrykane dzieci więc mój to taki aniołek z różkami 🙂

    wczoraj byliśmy na cmentarzu i u teściów jej jaka była piękna pogoda szok

    dziś p-kole
    w sobotę mini imprezka urodzinowa
    zamówiliśmy mu gitarę elektryczną heheheeeehehehehehehehe

    • Zamieszczone przez alice82
      hej dziewczyny
      jak tam maluchy
      mój łobuzuje hihih ale nie narzekam znam bardziej rozbrykane dzieci więc mój to taki aniołek z różkami 🙂

      wczoraj byliśmy na cmentarzu i u teściów jej jaka była piękna pogoda szok

      dziś p-kole
      w sobotę mini imprezka urodzinowa
      zamówiliśmy mu gitarę elektryczną heheheeeehehehehehehehe

      u nas oki:)
      rano nie moze doczekac sie kiedy pojdziemy do przedszkola, sama wstaje. ale widze ze na weekend tez czeka bo wtedy caly dzien jest ze mna:D:D

      • M dalej nic nie je w przedszkolu przedszkolnego 🙁 już mi ręce opadają….
        Nawet ukochane kotlety w p-lu położone samotnie na talerzu, bez “towarzystwa” ziemniaków nie przechodzą
        z ciekawostek – ma koleżankę, która chyba bardzo mu się podoba (nie sądziłam że to JUŻ!!!)bo strasznie się zawstydza gdy o niej mówi lub widzi ją na zdjęciu i ciągle chce to zdjęcie oglądać 😉

        • Jaś w przedszkolu

          Witam
          mój trzylatek do tej pory był bardzo samodzielnym i prawie samo wystarczającym dzieckiem chodził własnymi drogami, nie lubił nadmiernego tulenia, uśmiechnięty, rozśpiewany i roześmiany.
          Zmieniło się to 1.09. czyli w dniu pójścia do przedszkola. Do tej pory płacze w szatni i ciągle pyta czy po niego przyjdę mimo że wracając sam mówi, że zawsze po niego przyjdę po zupce.
          Teraz nie może przeżyć że idę np. na zebranie do szkoły czy nawet do kościoła są płacze. Najlepiej, żebym nie wychodziła nawet z pokoju, w którym się obecnie bawi.
          Zabawki nie weźmie do przedszkola ani żadnej innej rzeczy.
          Już rozmawiałam z paniami, mówią że później się uspokaja i się bawi a po jakimś czasie znowu sobie przypomina i zaczyna popłakiwać a jak zje zupkę to już czeka na mamę.
          Może wy coś wymyślicie. Nie działają żadne nagrody, nie działa nawet to, że jak płacze to nie włączamy mu jego ulubionych bajek. Już skończyły mi się pomysły więc proszę o jakieś podpowiedzi, za które z góry dziękuję:).

          • Ula, nie wiem co Ci poradzić, rzeczywiście trudna sytuacja.
            A może zaproś jakieś dzieci z jego grupy przedszkolnej do siebie do domu? Pobawią się razem, poznają się lepiej, więc może później syn będzie chętniej szedł do przedszkola, czyli do miejsca gdzie będzie mógł pobawić się z kolegami?
            Jeszcze jedno, skoro zmiana w zachowaniu od 01-09 jest diametralna to może warto pomyśleć o jakimś spotkaniu z psychologiem? Może fachowiec będzie miał coś mądrego do powiedzenia/zasugerowania? Nie mam innych pomysłów… Tak na koniec – karanie (brak ulubionych bajek) za to że dziecko płacze to wg mnie raczej nie jest najlepszy pomysł.

            • hej dziewczny Olek wczoraj miał imprezkę urodzinkową
              niestety nikt nie robił fotek ehhh ja zapomniałam kupić akumulatorki do aparatu wrrrr

              mam dwa zrobione komórką ale jakośc kiepska 🙂
              jutro w p-kolu mu panie zrobią bo tak naprawdę urodzinki ma jutrio

              • Spóżnione życzenia dla Olka! Sto lat!!!

                • Dziewczyny, jak ubieracie swoje trzylatki w taką pogodę? Pytanie do mam chłopców. W przedszkolu ciepło, na dworze zimno, Zakładacie rajstopy? Jakoś tak mi się nie widzi chłopiec biegający w przedszkolu w rajstopach. Generalnie rano jest zimno, przydają się dwie warsty na nogach ale jakie? 2 pary spodni? jedna do ściągnięcia w przedszkolu? A może założyć rajstopki i zdjąć je w przedszkolu? Ale mam problem, co ;)?. Przy córce nie miałam takich dylematów.. Chodzi mi o to, aby było dziecku ciepło, w przedszkolu wygodnie i żeby nie bylo dużo kombinowania i przebierania

                  • Zamieszczone przez alice82
                    tak naprawdę urodzinki ma jutrio

                    No i się zagapiłam….
                    STO LAT dla Olka

                    • Zamieszczone przez Bociek
                      Dziewczyny, jak ubieracie swoje trzylatki w taką pogodę? Pytanie do mam chłopców. W przedszkolu ciepło, na dworze zimno, Zakładacie rajstopy? Jakoś tak mi się nie widzi chłopiec biegający w przedszkolu w rajstopach. Generalnie rano jest zimno, przydają się dwie warsty na nogach ale jakie? 2 pary spodni? jedna do ściągnięcia w przedszkolu? A może założyć rajstopki i zdjąć je w przedszkolu? Ale mam problem, co ;)?. Przy córce nie miałam takich dylematów.. Chodzi mi o to, aby było dziecku ciepło, w przedszkolu wygodnie i żeby nie bylo dużo kombinowania i przebierania

                      No to się nie wypowiadam 🙂 z dziewczynką faktycznie prościej.

                      • Zamieszczone przez Bociek
                        Dziewczyny, jak ubieracie swoje trzylatki w taką pogodę? Pytanie do mam chłopców. W przedszkolu ciepło, na dworze zimno, Zakładacie rajstopy? Jakoś tak mi się nie widzi chłopiec biegający w przedszkolu w rajstopach. Generalnie rano jest zimno, przydają się dwie warsty na nogach ale jakie? 2 pary spodni? jedna do ściągnięcia w przedszkolu? A może założyć rajstopki i zdjąć je w przedszkolu? Ale mam problem, co ;)?. Przy córce nie miałam takich dylematów.. Chodzi mi o to, aby było dziecku ciepło, w przedszkolu wygodnie i żeby nie bylo dużo kombinowania i przebierania

                        Mi też się nie podoba chodzenie Wiktora w sali w rajstopach, pomijając to, ze nie wiem jak drogie rajtki bym kupiła to one po kilku praniach się mechacą – to nieuniknione, a poza tym te nasze dzieciaczki juz chyb trochę z duże na bieganie w takim mundurku

                        Ja kupiłam nie rajstopy a getry/kalesonki rajstopowe, żeby nie bawić się w zdejmowanie skarpet. Ale dowiedziałam się, że Panie i tak ich nie zakładają 😡 Jeśli dzieci chodzą na sali w rajstopach to wiadomo w szatni spodnie założą ale jeśli dzieciaki biegają w dresach na sali to juz tak na spacer pójdą.

                        W rezultacie kupiłam Wiktorowi kombinezon, w czasie dnia chodzi jak człowiek ubrany w dresiaki a na spacer też mu ciepło 🙂

                        • Zamieszczone przez Bourbonetka
                          No i się zagapiłam….
                          STO LAT dla Olka

                          o matko ja też

                          Olusiu zdrówka, szczęścia i spełnienia marzeń.

                          • Zamieszczone przez Bociek
                            Dziewczyny, jak ubieracie swoje trzylatki w taką pogodę? Pytanie do mam chłopców.

                            Ja co prawda mam pięciolatka ale też miała dylemat jak ubrać. Zakładam cienkie spodnie dresowe a na to drugie. W przedszkolu młody ściąga te górne i biega w dresach. Na podwórko panie pilnują by ubrał te wierzchnie.

                            • Zamieszczone przez Bociek
                              Dziewczyny, jak ubieracie swoje trzylatki w taką pogodę? Pytanie do mam chłopców. W przedszkolu ciepło, na dworze zimno, Zakładacie rajstopy? Jakoś tak mi się nie widzi chłopiec biegający w przedszkolu w rajstopach. Generalnie rano jest zimno, przydają się dwie warsty na nogach ale jakie? 2 pary spodni? jedna do ściągnięcia w przedszkolu? A może założyć rajstopki i zdjąć je w przedszkolu? Ale mam problem, co ;)?. Przy córce nie miałam takich dylematów.. Chodzi mi o to, aby było dziecku ciepło, w przedszkolu wygodnie i żeby nie bylo dużo kombinowania i przebierania

                              zakładam pod spodnie rajstopki.
                              a żeby mój czterolatek nie biegał w przedszkolu w rajtkach zakladam mu na to krótkie spodenki:)

                              robie tak juz drugi rok i zauwazylam, ze pomysl sprzedal sie dobrze w przedszkolu.

                              • sto lat Oleczku

                                a w kwestii pytania o ubieranie to ja chyba jakaś wyrodna jestem, ale m. do wczoraj w jednej warstwie trochę grubszych dresów chodził….dziś już się u nas zimno zrobiło (rano poniżej 3 st było, a w dzień ok 8 miało być), więc w dość grubych dżinsach poszedł….
                                jak będzie bardzo zimno to zamierzałam puszczać w grubych (z podszewką) spodniach, które póżniej przebierane miałybybyć na cienkie dresy.
                                u mnie rajty są tylko pod kombinezon na zabawy w śniegu

                                • dziękuję w imieniu Olinka to miłe z Waszej strony

                                  phii a mój rockman chodzi w rajtkach nawet nie chce żebym mu spodnie zakładała

                                  • Zamieszczone przez Bociek
                                    Dziewczyny, jak ubieracie swoje trzylatki w taką pogodę? Pytanie do mam chłopców. W przedszkolu ciepło, na dworze zimno, Zakładacie rajstopy? Jakoś tak mi się nie widzi chłopiec biegający w przedszkolu w rajstopach. Generalnie rano jest zimno, przydają się dwie warsty na nogach ale jakie? 2 pary spodni? jedna do ściągnięcia w przedszkolu? A może założyć rajstopki i zdjąć je w przedszkolu? Ale mam problem, co ;)?. Przy córce nie miałam takich dylematów.. Chodzi mi o to, aby było dziecku ciepło, w przedszkolu wygodnie i żeby nie bylo dużo kombinowania i przebierania

                                    jak jest wieziony i odwożony samochodem to ma tylko spodenki, jak odbieram go autobusem zakładam na drogę rajtuzki. U nas na dwór nie wychodzą, bo przedszkole jest ocieplane i bałagan straszny na dworze… poza tym, ja nie jestem za tym, żeby wychodziły. Niestety, naoglądałam się już w Oli przedszkolu, jak dzieci wyprowadzane były bez szalików, czapek, rękawiczek, w samych rajstopach na dwór…. ja parę razy musiałam szukać Oli rzeczy po całej szatni, bo panie z innej grupy pożyczyły a to spodnie (potem były mokre), a to szalik, a to buty…. i to było przedszkole prywatne….
                                    trzeba było wiele razy zwracać uwagę…

                                    • Witam:)
                                      jak tam nasze przedszkolaki????
                                      Natka od wtorku w domku- chora na antybiotyku:(
                                      ale jzu lepiej i w poniedzialek pojdzie

                                      • Zamieszczone przez aneczka1411
                                        Witam:)
                                        jak tam nasze przedszkolaki????
                                        Natka od wtorku w domku- chora na antybiotyku:(
                                        ale jzu lepiej i w poniedzialek pojdzie

                                        dokładnie tak samo, od wtorku w domu, Klacid dostaje – zapalenie oskrzeli, po południu idę na kontrolę. Kaszle nadal 🙁

                                        • m. kaszel już prawie całkiem przeszedł (tfu tfu)
                                          w przyszłym tygodniu jadą do fabryki bombek (ja bym się nie odważyła pojechać z nim w takie miejsce;)) i w końcu będzie pasowanie
                                          jakoś leci…
                                          a co do wychodzenia na dwór to u nas wychodzą, Panie dbają o porządne ubranie dzieci, związują szaliki, zapinają pod szyję.
                                          jak widzę to ich ubieranie (bo czasem akurat przychodzę po to je szczerze podziwiam, bo ja bym w życiu cierpliwości do takiej bandy 3-4-latków nie miała

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general