Niemy krzyk

Kiedys w szkole sredniej ogladalismy ten film na religii. Wywarl na mnie olbrzymie wrazenie, zreszta na reszcie klasy tez. Wiele ludzi wyszlo z klasy podczas projekcji. Przypadkowo znalazlam ta strone, moze kogos zainteresuje. Pokazuje aborcje 11 tygodniowej ciazy. Masakra, ale mysle, ze warto obejrzec, jak ktos ma mocne nerwy!!
[Zobacz stronę]

Agata i Olivia 27.07.04 i Victoria 08.03.07 :-))

Strona 18 odpowiedzi na pytanie: Niemy krzyk

  1. Re: Niemy krzyk

    ja jak anka 🙂

    **jestem gruby, wiec potrzebuje ruchu na swiezym powietrzu….chce cabriolet….**

    • Re: Niemy krzyk

      No to zaczynam przygotowania:) Tylko Wieszaka musze dorwać:)

      Iza 1.06.2003 i Kali

      • Re: Niemy krzyk

        najbliższy możliwy termin? 😛

        Nina (prawie 3.5)

        • Re: Niemy krzyk

          A oto co jeszcze znalazłam na temat w filmu w Wikipedii:

          Film został pokazany po raz pierwszy 3 stycznia 1985 r. na Florydzie i jego projekcja wywołała sensację. Na taśmie zarejestrowano płód, który bronił się przed maszyną rozdrabniającą i usuwającą tkanki z łona matki. Żadna z sieci telewizyjnych nigdy nie chciała pokazać tego filmu, ani nawet nie zgodziła się na kupienie czasu antenowego na reklamy, których treścią byłaby pochwała wyboru życia. Siły proaborcyjne zwalczały go i oskarżały o manipulację. Zarzuty te zostały uznane za bezpodstawne przez jednego z prekursorów ultrasonografii, prof. Ian N. Donalda, który stwierdził, że “Niemy krzyk” jest prawdziwym dokumentem aborcji trzymiesięcznego dziecka. W 1987 r. powstał pomysł zarejestrowania “późnej aborcji”, tzn. po 5 miesiącach od poczęcia. Tym razem podczas aborcji zastosowano do zarejestrowania całego przebiegu fitoskopu. Umieszczono kamerę po drugiej stronie łona kobiety i sfilmowano aborcję. Film ten nosi tytuł “Zaćmienie umysłu”. Pierwszy pokazywany był w Paryżu, został pięciokrotnie nagrodzony na festiwalach filmowych. W dziedzinie filmów dokumentalnych byt nominowany do Oscara. Została sfilmowana także tzw. “aborcja przez częściowy poród”. Jest to procedura wykonywana w 26-28 tygodniu ciąży kiedy dziecko jest już w stanie samodzielnie przeżyć poza organizmem matki.


          Agnieszka i Małgosia

          • Re: Niemy krzyk

            Ja też myśle, że wiele osób nadal nie zdaje (nie chce sobie zdawać?) sprawy z tego czym jest aborcja i na czym polega i jak “to” się robi. Czasem się zastanawiam ile osób wie tak naprawde co to jest aborcja przez częściowy poród i jak się ją wykonuje, albo czy wie jak zabija się dzieci chińskim matkom, które zaszły w ciążę po raz kolejny nawet w 9 miesiącu… też do niedawna nie wiedziałam. Zresztą w Stanach chyba w niektórych stanach taka aborcja przez częściowy poród też jest dozwolona aż do momentu rozwiązania (chyba – w razie czego proszę o sprostowanie). Wiem że walczono o jej (aborcji przez częściowy poród) delegalizację.

            I jeszcze nasuwa mi się jedno pytanie. Jak szeroko znane są informacje podawane przez Natahansona dotyczące tego w jaki sposób manipulowali opinią publiczną, aby umożliwić w Ameryce zalegalizownie aborcji na życzenie?


            Agnieszka i Małgosia

            • Re: Niemy krzyk

              przekłamania i przejaskrawienia to komentarze – i to zostało udowodnione.

              W odpowiedzi na:


              Nieścisłości medyczne w „Niemym krzyku”

              „12-tygodniowy płód odczuwa ból”. W tym stadium ciąży mózg i system nerwowy są jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Zawiązek mózgu składa się ze szczątkowego wzgórza i rdzenia kręgowego. Większość komórek mózgowych jeszcze się nie rozwinęła. Bez kory mózgowej nie można otrzymywać ani odczuwać bodźców bólowych. Ponadto eksperci stwierdzili, że nawet wcześniaki urodzone po 24-25 tygodniach ciąży o wiele słabiej reagują na ból niż donoszone noworodki.

              „12-tygodniowy płód wykonuje świadome ruchy”. W tym stadium ciąży każdy ruch płodu jest refleksem ruchowym, nie zaś świadomym ruchem. Aby istniała świadomość, musi istnieć kora mózgowa oraz mielina rdzenia kręgowego, których w tym wypadku nie ma. Odruch bez cierpienia stwierdzamy na przykład u noworodków bez mózgowia. Innym takim odruchem jest u płodu ssanie palca.

              Nadaktywność jest odruchową odpowiedzią płodu na ruchy macicy i jej zawartości spowodowane wtargnięciem narzędzia lekarskiego lub ultradźwiękami przekazywanymi poprzez powłoki brzuszne. Taki sam typ odpowiedzi mogłyby wywołać bodźce zewnętrzne.

              Ponadto eksperci od echografii i techniki filmowej stwierdzili, że zdjęcia zabiegu robiono umyślnie w zwolnionym tempie, aby przy normalnej projekcji powstało wrażenie nadaktywności płodu.

              “Echografia pokazuje otwarte usta płodu”. Usta płodu nie mogą być zidentyfikowane bez żadnych wątpliwości na obrazie przekazywanym za pomocą ultradźwięków. Określenie pokazywanego obrazu jako otwartych ust płodu jest subiektywne, a interpretacja dr. Natansona błędna. Jego wniosek nie jest wiarygodny.

              „12-tygodniowy płód wydaje niemy krzyk”. Krzyk wymaga obecności powietrza w drogach oddechowych. Choć prymitywne ruchy oddechowe istnieją już w późniejszym okresie ciąży, płód także w tym stadium nie może ani płakać, ani krzyczeć.

              „Płód jest osobą”. 12-tygodniowego płodu nie można w żadnym razie porównywać do ukształtowanego w pełni człowieka. W tym stadium istnieją jedynie zawiązki organów. Płód nie może żyć poza organizmem matki; jest niezdolny do świadomego myślenia.

              Stwierdzenia fałszywe lub przesadne

              „U płodów pokazanych na ekranie fale mózgowe istnieją od 6 tygodni”. Chociaż zarejestrowano już impulsy elektryczne w 10 tygodniu ciąży, nie jest to porównywalne z prawdziwą pracą mózgu, która rozpoczyna się w trzecim trymestrze życia płodowego.

              „Tętno płodu przechodzi ze 140 do 200 uderzeń na minutę, a więc nadmiernie wzrasta, co świadczy o reakcji płodu na śmiertelne zagrożenie”. Pokazane w tym filmie tętno płodu w żadnym momencie nie ulega istotnej zmianie. Niezależnie od tego tętno wynoszące 200 uderzeń na minutę jest zupełnie normalne u płodu w tym stadium ciąży. Nieprawdą jest także stwierdzenie, że uderzenia serca przechodzą ze 140 do 200 na minutę: 140 uderzeń to tętno, które występuje dopiero w drugiej połowie ciąży.


              to żeby wszystko już było jasne

              Nina (prawie 3.5)

              • Re: Niemy krzyk

                Olinjia już napisała dlaczego. Ja też wiem, że te dzieci które zostają w domach dziecka mają po prostu nieuregulowaną sytuacją prawną. Jeśli rodzice od razu zrzekają się praw dziecko bardzo szybko trafia do rodziców adopcyjnych.

                Poza tym, jasne że nie jest tak pięknie, ale…dziecko żyje i dopóki żyje ma szansę na miłość, radość i wszystko, co dobre w życiu. Mówimy, że chronimy przed złem i cierpieniem, ale tak naprawdę zabieramy też całe piękno. Jasne że różowo nie będzie, ale każdy w mniejszym, czy większym stopniu cierpi.


                Agnieszka i Małgosia

                • Re: Niemy krzyk

                  Najbliższy weekend chyba odpada:):):) Ale w wakacje to kto wie? Mozemy sie umówic.

                  Iza 1.06.2003 i Kali

                  • Re: Niemy krzyk

                    O nie, z ironią nie może być ;)) To za poważny temat a ironia zamiast dialogu rodzi atak.

                    Już wiem dlaczego.


                    Agnieszka i Małgosia

                    • Re: Niemy krzyk

                      najbliższy weekend to się już zaczął 😉

                      Nina (prawie 3.5)

                      • Re: Niemy krzyk

                        Te wszystkie zarzuty mozna sprowadzic do jednego – naciagniecia dotycza komentarza. Mysle, ze warto to podkreslac, bo kiedy mowimy, ze film jest naciagany i ze to udowodniono, naturalne jest, ze osoba nieswiadoma mysli, ze film jest naciagany takze w warstwie wizualnej. Czytam tu o wypaczeniach filmu, ktore go dyskwalifikuja i naprawde spodziewalam sie, ze sa jakies wielkie machinacje obrazem, ciecia, montaz… cokolwiek. A to tylko komeptarz?
                        Tymczasem film chyba pokazuje prawde? A dzwiek mozna wylaczyc. Dzwiek jest w ogole czyms wtornym, wiadomo, ze kazdy komenatrz moze byc subiektywny, a filmy kiedys nie byly dzwiekowe i nadal nazywano je filmami, wiec moze i teraz ktos mowiac, ze chce film pokazac, ma na mysli glownie obraz, a nie dzwiek.
                        Sfilmowane zdarzenie, jakiekolwiek, jest chyba obiektywne?
                        Gdy mowi sie, ze film pokazuje prawde – w czym tkwi blad? Innymi slowy – co nieprawdziwego pokazuje?

                        (Abstrahujac od tego, czy w ogole warto, trzeba go ogladac lub pokazywac.)

                        Znasz odpowiedź na pytanie: Niemy krzyk

                        Dodaj komentarz

                        Angina u dwulatka

                        Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                        Czytaj dalej →

                        Mozarella w ciąży

                        Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                        Czytaj dalej →

                        Ile kosztuje żłobek?

                        Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                        Czytaj dalej →

                        Dziewczyny po cc – dreny

                        Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                        Czytaj dalej →

                        Meskie imie miedzynarodowe.

                        Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                        Czytaj dalej →

                        Wielotorbielowatość nerek

                        W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                        Czytaj dalej →

                        Ruchome kolano

                        Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                        Czytaj dalej →
                        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                        Logo
                        Enable registration in settings - general