3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. Zamieszczone przez Bociek
    Ja za dziewczynami powtórzę – poradzą sobie, tym bardziej że będą razem.

    No też się tak pocieszam 🙂 Zresztą – prosiłam panią dyrektor, żeby dziewczynki były w jednej grupie (początkowo miały być w dwóch różnych), żeby tak własnie wyszło… na razie siedzę z Milką i ćwiczę rysowanie, żeby w grupie tych 3-4 latków za bardzo nie odstawałą… Chyba ze przewrażliwona jestem? Na szczęście ona lubi takie zadania dla maluchów, wiec nawet, jak jestem, to jej nie męczę 🙂

    Zamieszczone przez agga_łosiu
    Mój 2-latek prawdopodobnie też pójdzie do przedszkola.
    U nas jest sporo miejsc więc nawet na przysłowiowe “5 godzin” kontaktu z dziećmi to w sam raz na jego wszechobecną energię

    Mnie martwi to, że Wiktor nie korzysta jeszcze z toalety. Po kilku próbach pampki i tak wracają, chyba jeszcze nie ten czas

    I sama nie wiem co robić – przyjąc do przedszkola go przyjmą, a co z toaletą??

    agga_łosiu – świetna sprawa, że takiego maluszka przyjmą. Naprawdę szybko się nauczy, podpatrując inne dzieci – moja Milka, ucząc się od Zoi, robi masę rzeczy wcześniej, niz Zojka. Przykład idzie z góry 🙂

    • Zamieszczone przez Bourbonetka
      Jeśli go przyjmą mimo pampersów to posyłaj, napatrzy się na starsze dzieciaki i załapie 🙂

      Zamieszczone przez jaiza
      No też się tak pocieszam 🙂 Zresztą – prosiłam panią dyrektor, żeby dziewczynki były w jednej grupie (początkowo miały być w dwóch różnych), żeby tak własnie wyszło… na razie siedzę z Milką i ćwiczę rysowanie, żeby w grupie tych 3-4 latków za bardzo nie odstawałą… Chyba ze przewrażliwona jestem? Na szczęście ona lubi takie zadania dla maluchów, wiec nawet, jak jestem, to jej nie męczę 🙂

      agga_łosiu – świetna sprawa, że takiego maluszka przyjmą. Naprawdę szybko się nauczy, podpatrując inne dzieci – moja Milka, ucząc się od Zoi, robi masę rzeczy wcześniej, niz Zojka. Przykład idzie z góry 🙂

      Dziewczyny dzięki 🙂 Utwierdzacie mnie w tym, że dobrze robię i nie jestem wyrodną matką

      • Ja mojemu też tak tłumacze:) I też narazie rozumie i pyta tylko, czy jak skoncze pracę to po niego przyjadę, ale co to będzie to dopiero się dowiemy:)

        • Zamieszczone przez alice82
          mój twardo mówi,że mamusia i tatuś będą w pracy a on będzie się uczył i bawił z dziećmi a potem go odbierzemy i jest chętny…. Ale co to będzie naprawdę nie wiadomo

          Ja mojemu też tak tłumacze I też narazie rozumie i pyta tylko, czy jak skoncze pracę to po niego przyjadę, ale co to będzie to dopiero się dowiemy

          • HA!! 🙂 no i mam pełnoprawnego przedszkolaka 🙂 Pani oświadczyła, że mały będzie na pewno przyjęty choćby na okres próbny bo nie wiadomo jak zniesie rozłąkę…

            ojjj chyba bardziej przeżywam to niż on

            • Zamieszczone przez agga_łosiu
              HA!! 🙂 no i mam pełnoprawnego przedszkolaka 🙂 Pani oświadczyła, że mały będzie na pewno przyjęty choćby na okres próbny bo nie wiadomo jak zniesie rozłąkę…

              ojjj chyba bardziej przeżywam to niż on

              brawooooooooooo
              włącz pozytywne myślenie hihihihi będzie dobrze da radę będzie dzielny
              trzymam za Was kciuki

              • Zamieszczone przez alice82
                czy Wy mamy 3 latków też macie takiego stresa???

                ja jak poprzedniczki nie mam stresa. byliśmy na zajęciach adaptacyjnych i nie chciał z nich wychodzic, świetnie się bawił i dawał sobie radę. w ogóle mnie nie zauważał…
                jak starsza szła bałam siętego, że się nie dogada (bo kiepsko mówiła) i że nie będzi jadła. dogadała się, jeść zaczęła po 2 tygodnaich
                a u F. bałam się o toaletę, bo on z tych co ukochał sobie pieluchę do robienia kupy… ale od 4 dni moje dziecię robi na nocnik i cieszy się strasznie, bo wie, że jak posiądzie w pełni tę umiejętność to będzie chodził do przedskzola bawić się z dziećmi….

                głowa do góry, dadza maludchy radę. 🙂

                • To ja wyrodna matka jestem bo ciesze się że moja idzie do przedszkola

                  Jak będzie chciała chodzić to niech chodzi ale jak będzie płacz, przezywanie czy inne klocki to zabieram ją z przedszkola bo ja i tak z mlodszą będę w domku.

                  Maja lubi różne zajęcia lubi jak opowiada się jej o otaczającym ja świecie, czyta książeczki opowiada bajki.

                  Nie potrafi rysować tzn stawia kreski namaluje słoneczko kółka człowieka który wygląda jak kosmita.

                  Wiem że trzeba kupić pościel ręczniki pidżamkę a reszte co trzeba to dowiemy się we wrześniu.

                  • witam i ja jako mama 3-latki:)
                    Natka jest bardzo chetna do przedszkola jak narazie.ma juz w glowce ulozone z epierwszego dnia mama ja zaprowadzi rano, pojdzie do pracy i pozniej ja odbierze. kilka razy bylismyw przedszkolu(po zgloszenie, umowe itp) i zawsze biegla do dzieci i sie bawila:)
                    wieco placz sie nie martwie….
                    a co do wyprawki to u nas potrzeba:
                    worek z kapciami, stroj na gimnastyke, poszewke na koc, pasta kubek i szczoteczka, recznik, papier toaletowy i chusteczki higieniczne, no i pizamke. artykuly papiernicze beda omowione na zebraniu we wrzesniu ale zazwyczaj [przedszkoel finansuje z tego co wiem

                    • wyprawka

                      Witam
                      Z zawodu jestem opiekunką dzieciecą, z wywiadu z praktyk w przedszkolu, wiem, że jesli chodzi o wyprawkę do przedszkola to tak jak wczesniej Panie wspomniały – zalezy od przedszkola, ale zazwyczaj: szczoteczka, piżamka, ręczniczek, i ok. 200zł na przybory.

                      Od niedawna prowadzę stronkę Internetową – poradnik rodzica. Na niej znajdziecie szereg zabaw dla maluchów, no i oczywiście porady jak sobie z nim radzić, gdy są nieposłuszni. Zapraszam więc, do komentowania, przesyłania swoich propozycji tematów.

                      Adres stronki znajdziecie w podpisie 🙂

                      • witam i ja 🙂
                        cieszę się bardzo, że maciek idzie do przedszkola myślę, że będzie to robił chętnie, najbardziej obawiam się tylko o jedzenie i leżakowanie
                        on z tych co nie wyleżą, nie wysiedzą i jedzą jak francuskie pieski, npo zupy nie tknie choćby miał nic nie zjeść) no ale w sumie nie ja się będę martwić

                        mam jeszcze pytanie….ile płacicie za przedszkole?
                        mi samej opłaty miesięcznej za deklarację pobytu do 17 (do 12 przedszkole za darmo) wyszło prawie 430zł
                        jak gdzieś po drodze dojdą zajęcia dodatkowe to pewnie lekko ponad 500 będzie…
                        a z wyprawki to u nas piżama, kapcie, jasiek i ubranie na zmianę 🙂

                        • A jak to sie stalo, ze same godziny pobytu wyszlo ci az 430?
                          U nas 5 godzin tez Urzad, a kazda nastepna godzina 80 gr.

                          • Zamieszczone przez agniese
                            A jak to sie stalo, ze same godziny pobytu wyszlo ci az 430?
                            U nas 5 godzin tez Urzad, a kazda nastepna godzina 80 gr.

                            to jest opłata już z wyżywieniem.
                            u nas każda godzina po godz 12:00 kosztuje 2,49

                            • To patrz jaka roznica. U was ponad 2 zlote, a u nas 80 gr.

                              • Zamieszczone przez agniese
                                To patrz jaka roznica. U was ponad 2 zlote, a u nas 80 gr.

                                maskra, ale przy kosztach za przedszkole prywatne to w sumie i tak niedużo….
                                zwłaszcza, że za każdy dzień nieobecności zwracają całą “dniówkę” i za wyżywienie i za pobyt.
                                ale zaskoczyła mnie babka dziś bo myślałam, że będzie ok. 330, a tyle jest za pobyt dziecka do 15… Nierealne przy pracującej 2 na pełnym etacie 🙁

                                • Zamieszczone przez garstka
                                  witam i ja 🙂
                                  cieszę się bardzo, że maciek idzie do przedszkola myślę, że będzie to robił chętnie, najbardziej obawiam się tylko o jedzenie i leżakowanie
                                  on z tych co nie wyleżą, nie wysiedzą i jedzą jak francuskie pieski, npo zupy nie tknie choćby miał nic nie zjeść) no ale w sumie nie ja się będę martwić

                                  mam jeszcze pytanie….ile płacicie za przedszkole?
                                  mi samej opłaty miesięcznej za deklarację pobytu do 17 (do 12 przedszkole za darmo) wyszło prawie 430zł
                                  jak gdzieś po drodze dojdą zajęcia dodatkowe to pewnie lekko ponad 500 będzie…
                                  a z wyprawki to u nas piżama, kapcie, jasiek i ubranie na zmianę 🙂

                                  u nas 1 zł z groszami za godzine (jak dobrze pamietam) plus wyzywienie. Natka bedzie od 6.30 do 15, gdzie 8-12 darmowe godziny wiec licza nam 4 platne i dyrektorka mowila ze z wyzywieniem wyjdzie do 250 zeta…. jeszcze da sie przezyc
                                  a u nas prywatne kolezanka placi max 350 z dodatkowymi zajeciami

                                  • Zamieszczone przez aneczka1411
                                    u nas 1 z groszami za godzine plus wyzywienie. Natka bedzie od 6.30 do 15, gdzie 8-12 darmowe godziny wiec licza nam 4 platne i dyrektorka mowila ze z wyzywieniem wyjdzie do 250 zeta…. jeszcze da sie przezyc
                                    a u nas prywatne kolezanka placi max 350 z dodatkowymi zajeciami

                                    fajnie
                                    u nas prywatne, w których się dowiadywałam to min 650zł za 8 godzin (ale z kijowym dojazdem :()
                                    u mnie na osiedlu 850 + wyżywienie (11/doba) i wpisowe 850 płatne raz w roku rozbój w biały dzień
                                    więc na szczęście dostaliśmy się do publicznego.

                                    • Zamieszczone przez agniese
                                      To patrz jaka roznica. U was ponad 2 zlote, a u nas 80 gr.

                                      u nas jest 2,40 zł za każda dadatkową godzine i 5 zł dziennie za wyżywienie, więc miesiąc wyjdzie +,- jekieś 300 zł

                                      • cześć dziewczyny, mój synek też idzie do przedszkola, trochę się boję bo to takie nasze pierwsze rozstanie na dłużej ;), a poza tym koleżanki naopowiadały mi, o tym że jak dziecko zaczyna chodzić do przedszkola to się zaczyna chorowanie na całego :/ buuu

                                        • Widzę że i na resztę kraju przyszedł czas na godzinowe opłaty. My już od roku tak mamy – i dla rodziców pracujących po 8h wychodzi dużo więcej za miesiąc

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general