1 inseminacja

Wczoraj o godz.10 miałam IUI i nie było tak strasznie jak sobie wyobrażałam. Jeden dzień przed miałam 3 pęcherzyki 2 większe i jeden mniejszy wyhodowane na 1/2 tabl.clo od 5 do 9 dc cyklu. Oczywiście miałam robiony monitoring od 8 dc, ale ja mam dość długie cykle 30-31 więc termin IUI wypadł 16 dc.
Wieczorem przed IUI pękł mi pęcherzyk, wczoraj ok popołudniu znowu mnie bolał jajnik myslę że pękł kolejny… a IUI była rano.
Przejdę do mojego pyt. bo dziś strasznie mnie boli brzuch i mam śluz płodny tak jakby dziś była owulacja, czy możliwe że pękł ten 3 (był dość mały 14 mm)w przed dzień IUI. Boję się że IUI była za wcześnie…
Oczywiście poprawiłam naturalnie wczoraj i dziś (męża plemniki mała ilość dobra ruchliwość).
Czy lepiej by plemniki czekały na komórkę?
Sorry za ilość pytań… POZDRAWIAM

Strona 15 odpowiedzi na pytanie: 1 inseminacja

  1. Zamieszczone przez paszulka
    2,5 roku to szmat czasu…. sama tyle o Jolkę walczyłam (tzn nie sama a z mężem :D).
    Wyniki jak najbardziej mieszczą się w normach. Ważny jest progesteron a on jest piękny. A beta zależna jest od momentu zagnieżdżenia a to sprawa indywidualna. Dla świętego spokoju możesz betę powtórzyć… ale ten święty spokój u każdego wygląda inaczej. U mnie wyglądał tak, że nie chciałam nic badać, nic sprawdzać…. żadnego USG przed czasem robić….
    Mój gin się jednak uparł na USG i betę w 32 dc. Tzn najpierw zrobił mi USG, na którym nic nie było widać…..i najlepsze jest to, ze ja wiedziałam, że nic nie zobaczy… a mimo to dałam się zestresować (o! głupia ja stara baba ;))
    Przetrwasz ten miesiąc. Na pewno to dość stresujący czas, a szczególnie po Twoich przejściach…. ale pomyśl sobie, że nie ma podstaw zdrowotnych, aby to miało się powtórzyć. Bądź dobrej myśli… los się do Ciebie uśmiechnął… uśmiechaj się do niego i Ty!! 🙂

    Dzięki paszulko – ja dokładnie idę Twoim tropem myślenia – też odkładam usg co najmniej do końca 7tc (na szczęście nikt mnie nie zmusza0 ;). Jutro tylko powtórzę samą betę i na tym koniec badań – postaram się spokojnie(!!!) poczekać jeszcze z 2 tygodnie do usg. O ile nic złego się nie będzie działo. W ostatniej ciąży też początek był wzorcowy, a potem nagle – nie wiadomo dlaczego – pęcherzyk nie rósł i okazało się, że jest pusty w środku! No i na początku 8tyg było po wszystkim. Więc żeby się nie stresować, że jeszcze nic nie widać, poczekam do 7tygodnia i wtedy się przekonam co tam w środku siedzi 🙂

    • Czasami trzeba uważać, żeby nie przesadzić.

      • Wczoraj odebrałam wyniki. W porównaniu z poprzednimi wygląda to tak:
        beta: 31dc 86
        34dc 83

        progesteron: 31dc 40
        34dc 36

        Chyba koszmar sprzed 1,5 roku się powtarza…Wtedy też na usg okazało się, że ciąża zatrzymała się w 5 tygodniu – a 5 tydzień właśnie teraz mi się kończy…

        Wiedziałam, że to nie jest takie proste – ale dlaczego to jest takie niesprawiedliwe!?

        • Zamieszczone przez karinka1979
          Wczoraj odebrałam wyniki. W porównaniu z poprzednimi wygląda to tak:
          beta: 31dc 86
          34dc 83

          progesteron: 31dc 40
          34dc 36

          Chyba koszmar sprzed 1,5 roku się powtarza…Wtedy też na usg okazało się, że ciąża zatrzymała się w 5 tygodniu – a 5 tydzień właśnie teraz mi się kończy…

          Wiedziałam, że to nie jest takie proste – ale dlaczego to jest takie niesprawiedliwe!?

          Oj Karinko tak mi przykro,że też musisz przechodzić przez to drugi raz???

          • Zamieszczone przez karinka1979
            Wczoraj odebrałam wyniki. W porównaniu z poprzednimi wygląda to tak:
            beta: 31dc 86
            34dc 83

            progesteron: 31dc 40
            34dc 36

            Chyba koszmar sprzed 1,5 roku się powtarza…Wtedy też na usg okazało się, że ciąża zatrzymała się w 5 tygodniu – a 5 tydzień właśnie teraz mi się kończy…

            Wiedziałam, że to nie jest takie proste – ale dlaczego to jest takie niesprawiedliwe!?

            Karinko bardzo mi przykro 🙁

            • Masz rację to takie niesprawiedliwe !!!!
              smutno……:(

              • Przytulam.

                • No nie wygląda to pomyślnie. 🙁
                  Karinka przypilnuj lekarza, aby sprawdził przyczynę.
                  Nie czekajcie długo i podchodźcie do IUI.
                  Sprawdź sobie immunologię i zespół fosfolipidowy.
                  Być może wystarczy zastosować heparynę.

                  Przytulam i mocno trzymam kciuki!!!

                  • Zamieszczone przez paszulka
                    No nie wygląda to pomyślnie. 🙁
                    Karinka przypilnuj lekarza, aby sprawdził przyczynę.
                    Nie czekajcie długo i podchodźcie do IUI.
                    Sprawdź sobie immunologię i zespół fosfolipidowy.
                    Być może wystarczy zastosować heparynę.

                    Przytulam i mocno trzymam kciuki!!!

                    Dzięki paszulka za podpowiedzi – a możesz mi jeszcze określić dokładnie co mam powiedzieć w labo (czyli co badać – bo jak powiem immunologia i zespół fosfolipidowy to będą wiedzieć o co mi chodzi?) i od czego jest ta heparyna? No i pewnie to mogę zrobić dopiero jak się wszystko oczyści?

                    • Poczytaj część immunologia w naszym

                      A tutaj jest o

                      Heparyna ma za zadanie eliminować negatywne skutki zaburzeń immunologicznych i min przy zespole fosfolipidowym daje szanse na ciążę.

                      Porozmawiaj z lekarzem i upieraj się na badania. Nie rób na własną rękę, bo popłyniesz finansowo a nie koniecznie wszystko trzeba robić.

                      • Zamieszczone przez paszulka
                        Poczytaj część immunologia w naszym

                        A tutaj jest o

                        Heparyna ma za zadanie eliminować negatywne skutki zaburzeń immunologicznych i min przy zespole fosfolipidowym daje szanse na ciążę.

                        Porozmawiaj z lekarzem i upieraj się na badania. Nie rób na własną rękę, bo popłyniesz finansowo a nie koniecznie wszystko trzeba robić.

                        Dziękuję Ci za wskazówki – na pewno z nich skorzystam. Co do badań to i tak zawsze wszystko robię na swój koszt bo leczę się prywatnie. Jutro idę do gin na usg to zobaczy co tam się w ogóle stało.

                        • Zamieszczone przez karinka1979
                          Wczoraj odebrałam wyniki. W porównaniu z poprzednimi wygląda to tak:
                          beta: 31dc 86
                          34dc 83

                          progesteron: 31dc 40
                          34dc 36

                          Chyba koszmar sprzed 1,5 roku się powtarza…Wtedy też na usg okazało się, że ciąża zatrzymała się w 5 tygodniu – a 5 tydzień właśnie teraz mi się kończy…

                          Wiedziałam, że to nie jest takie proste – ale dlaczego to jest takie niesprawiedliwe!?

                          🙁 rzeczywiście nie ma sprawiedliwości na tym świecie

                            • Ja jestem prawie tydzień po 2 inseminacji.
                              Trzymajcie kciuki, żebym nie zwariowała, bo im bliżej terminu spodziewanej @, tym bardziej nerwowa jestem 😉

                              • no to wielgaśne

                                • Zamieszczone przez Olesia
                                  Ja jestem prawie tydzień po 2 inseminacji.
                                  Trzymajcie kciuki, żebym nie zwariowała, bo im bliżej terminu spodziewanej @, tym bardziej nerwowa jestem 😉

                                  Byle zachować spokój!! 😉
                                  Ale z drugiej strony FIŚ nam nie straszny, co? 🙂

                                  • Zamieszczone przez Olesia
                                    Ja jestem prawie tydzień po 2 inseminacji.
                                    Trzymajcie kciuki, żebym nie zwariowała, bo im bliżej terminu spodziewanej @, tym bardziej nerwowa jestem 😉

                                    za Ciebie

                                    ja czekam na @. jesli przyjdzie to tez podchodzimy z mężusiem do pierwszej inseminacji

                                      • Zamieszczone przez paszulka

                                        Byle zachować spokój!! 😉
                                        Ale z drugiej strony FIŚ nam nie straszny, co? 🙂

                                        E, czy ja wiem,juz mnie bierze 🙂

                                        • Dziękuję za kciukasy.
                                          Będzie mi łatwiej przetrwać te chwile do @, której nie będzie ;)…..

                                          …….może…..

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 1 inseminacja

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general