3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 11 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. Dolaczam do mam maluchow… Jutro nasza inauguracja z Amaia, trzymajcie prosze kciuki!

    • Zamieszczone przez Jane
      Dolaczam do mam maluchow… Jutro nasza inauguracja z Amaia, trzymajcie prosze kciuki!

      kciukam!!!

      • MUSZĘ ale to absolutnie muszę się pochwalić.

        Moje dziecko dziś powiedziało…. ŻE TĘSKNI ZA PRZEDSZKOLEM i pytał kiedy znów pojdziemy czy możemy już (zaraz po wyjściu z kąpieli 😉 ).
        Nawet jesli jutro znów będzie bunt to czuję że w końcu oswoił się z nową sytuacją, że się przełamał.

        • Zamieszczone przez Ewa
          MUSZĘ ale to absolutnie muszę się pochwalić.

          Moje dziecko dziś powiedziało…. ŻE TĘSKNI ZA PRZEDSZKOLEM i pytał kiedy znów pojdziemy czy możemy już (zaraz po wyjściu z kąpieli 😉 ).
          Nawet jesli jutro znów będzie bunt to czuję że w końcu oswoił się z nową sytuacją, że się przełamał.

          suuperrrrr 🙂 Olinek dzisiaj w szatni “chcę już iść do tej mojej sali ” heheh
          i mały mendolek 🙂 je obiady czego nie robi w domu

          • Zamieszczone przez Jane
            Dolaczam do mam maluchow… Jutro nasza inauguracja z Amaia, trzymajcie prosze kciuki!

            AMAIA trzymam kciukiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

            • Zamieszczone przez Ewa
              MUSZĘ ale to absolutnie muszę się pochwalić.

              Moje dziecko dziś powiedziało…. ŻE TĘSKNI ZA PRZEDSZKOLEM i pytał kiedy znów pojdziemy czy możemy już (zaraz po wyjściu z kąpieli 😉 ).
              Nawet jesli jutro znów będzie bunt to czuję że w końcu oswoił się z nową sytuacją, że się przełamał.

              SUPER

              • Zamieszczone przez Jane
                Dolaczam do mam maluchow… Jutro nasza inauguracja z Amaia, trzymajcie prosze kciuki!

                Czekamy na relacje 🙂

                • Zamieszczone przez agnessa
                  u nas dobre wieści 🙂
                  mały był dzisiaj 2 godziny, wszedł z płaczem, ale kiedy po niego poszłąm, byli na placu zabaw i się bawił. Pani powiedziała, że nie płakał, tylko co jakiś czas przychodził i pytał, kiedy mama przyjdzie….
                  więc dzisiaj trochę odetchnęłam….

                  dobreee wieści super bardzo się cieszę 🙂

                  • Zamieszczone przez alice82
                    suuperrrrr 🙂 Olinek dzisiaj w szatni “chcę już iść do tej mojej sali ” heheh
                    i mały mendolek 🙂 je obiady czego nie robi w domu

                    No, u nas z obiadami jeszcze nie do konca idealnie. W domu wsuwa ile mu się da a w p-lu około pol porcji. Ale z czasem pewnie sie przekona.

                    Alice – dzieci nam sie oswoiły 🙂

                    • U nas płacz jest rano, Pani dosłownie “odbiera” Wiktora z moich rąk, w ciągu dnia też popłakuje jak mu się o mamie przypomni.

                      Bardziej martwi mnie to, że nie chce bawić się z dziećmi, nic nie mówi. Nauczycielka zapytała mnie czy on w ogóle coś mówi. W domu używa ok 60-70 słów.

                      Wiem, że mocno przeżywa to przedszkole, że nie czuje się dobrze w grupie, no ale ma dopiero 2 lata więc może okres adaptacji być dłuższy

                      • Jestem po zebraniu… podwyższyli składkę na RR było 100zł przez 4 lata, na początku wszystkie wycieczki i prezenty na święta [przy czym tym prezentem był kalendarz adwentowy a na Wielkanoc gry planszowe typu Chińczyk, żadne tam bardziej wypaśne] szły z tej kwoty, potem coraz więcej rodzice finansowali, aż w zeszłym roku z RR poszło na wyjazd na balik i parę [nie pamiętam ile – może 4] przedstawień w przedszkolu.
                        Teraz wołają 200zł i każą zapłacić za autokar na balik, jakaś niegospodarna ta nasza rada

                        • Miło czytać, że dzieciaki oswajają się z przedszkolem
                          Amaia – życzę bezłzowej inauguracji 🙂

                          W naszym przedszkolu większość dzieci już przyzwyczaiła się do przedszkola – ponoć wczoraj prawie cała grupa rozrabiała – ale tak na wesoło
                          Gorzej z posiłkami – boję się, że Bartek idzie powoli w ślady swojej siostry

                          • Zamieszczone przez Kasiasta
                            Jestem po zebraniu… podwyższyli składkę na RR było 100zł przez 4 lata, na początku wszystkie wycieczki i prezenty na święta [przy czym tym prezentem był kalendarz adwentowy a na Wielkanoc gry planszowe typu Chińczyk, żadne tam bardziej wypaśne] szły z tej kwoty, potem coraz więcej rodzice finansowali, aż w zeszłym roku z RR poszło na wyjazd na balik i parę [nie pamiętam ile – może 4] przedstawień w przedszkolu.
                            Teraz wołają 200zł i każą zapłacić za autokar na balik, jakaś niegospodarna ta nasza rada

                            Nie wiem jak w tym roku (zabranie dzisiaj) ale poprzednio płaciłam 25 zł miesięcznie na RR więc dużo, ale za te pieniądze były oganizowane wszystkie dodatkowe imprezy – zazwyczaj 2 wycieczki w roku, jeden teatrzyk na miesiąc (przyjeżdzał do przedszkola), prezenty na mikołaja, święta, dzień dziecka itd.
                            Inna sprawa, że płacenie miesięcznie mniej boli niż cała kwota od ręki

                            Ja tam teraz zastanawiam się, jak wyjdę na opłacie godzinowej, w zeszłym roku przedszkole funcjonowało jeszcze na opłacie stałej

                            • To dużo płaciliście za RR ale jak z tego jednak szło na inne sprawy to sumarycznie płaciliście mniej niż my jak co chwilę po coś wyciągają rękę

                              Zamieszczone przez Bociek
                              Ja tam teraz zastanawiam się, jak wyjdę na opłacie godzinowej, w zeszłym roku przedszkole funcjonowało jeszcze na opłacie stałej

                              My wyszliśmy gorzej, wcale nie było taniej jak obiecywali, ponad stówkę co miesiąc więcej płaciliśmy

                              • Dziś Wiktorcio chętnie szedł do przedszkola, zabrał swoją ulubioną zabawkę, worek z kapciami i z uśmiechem, żegnał się z całym domem.

                                Kryzys był w szatni – już nie oddalał się ode mnie na więcej niż metr. Do sali zaniosłam go na rękach. Weszliśmy na salę, Pani siedziała na dywanie, trzymała jedną dziewczynkę na kolanach, reszta dzieci stała dookoła niej – nikt nie płakał, słuchali uważnie – chyba opowiadanej bajki. Postawiłam Wiktorka koło niej – o dziwo nie chciał na ręce ( i nie wyrywał się, nie uciekał do mnie jak w poprzednich dniach) tylko ściskając swój samochodzik, trochę chlipiąc zrobił ładnie papa.

                                Byłam na sali max 15 sekund i jakaś spokojna jestem o wszystkie dzieci. W sali było czyściutko, dzieci nie płakały, Pani stara się bardzo.

                                • Witam! Jeszcze nie przeczytałam wszystkiego ale napiszę co u nas :
                                  generalnie jest kiepsko, młody codziennie płacze, rano trzeba go zrywać ze mnie, nie pomaga nawet to że zna panie i one zaraz zabierają go i zagadują, ponoc to trwa przez jakieś 10 min rano, i potem jak juz widzi że dzieci zaczynaja iść do domu koło 14:30, wczoraj tez popłakiwał w ciągu dnia i kazał rozłożyć sobie leżaczek bo on chce spać, je ładnie i nie ma problemu z toaletą (nawet mu się podoba że kibelki są małe i można sikać na stojąco 🙂 ) ja sama strasznie jestem tym umęczona, bo jak słysze te płacze od samego rana to najchętniej rzuciłabym pracę i siedziałabym z nim, ale nie mogę, mam tylko nadzieję że pójdzie nam szybciej niż ze starszakiem ( ten przez bite 3 tyg. płakał aż do wymiotów, zaczął sikać w majty i ogólnie nie było ciekawie, a potem nastąpił cud i były pretensje że za szybko po niego przychodzimy bo on chce się bawić) niby mówi że jest fajnie,że się bawi i że chce iśc jutro do dzieci, a rano cyrk od nowa, wczoraj nawet podsłuchałam że spiewa piosenkę o pajączku i paluszkach ( więc coś tam pamięta z tego przedszkola i uczestniczy w zabawach a nie tylko płacze i czeka kiedy go zabierzemy)

                                  • Zamieszczone przez Kasiasta
                                    Jestem po zebraniu… podwyższyli składkę na RR było 100zł przez 4 lata, na początku wszystkie wycieczki i prezenty na święta [przy czym tym prezentem był kalendarz adwentowy a na Wielkanoc gry planszowe typu Chińczyk, żadne tam bardziej wypaśne] szły z tej kwoty, potem coraz więcej rodzice finansowali, aż w zeszłym roku z RR poszło na wyjazd na balik i parę [nie pamiętam ile – może 4] przedstawień w przedszkolu.
                                    Teraz wołają 200zł i każą zapłacić za autokar na balik, jakaś niegospodarna ta nasza rada

                                    o kurcze

                                    U nas nie ma opłaty na RR, nasze przedszkole dopiero startuje i nie wiem jak będzie wszystko zorganizowane.

                                    U nas strasznie drogie jest jedzenie – katering, za śniadanie i obiad 10 zł

                                    • Zamieszczone przez Ewa
                                      MUSZĘ ale to absolutnie muszę się pochwalić.

                                      Moje dziecko dziś powiedziało…. ŻE TĘSKNI ZA PRZEDSZKOLEM i pytał kiedy znów pojdziemy czy możemy już (zaraz po wyjściu z kąpieli 😉 ).
                                      Nawet jesli jutro znów będzie bunt to czuję że w końcu oswoił się z nową sytuacją, że się przełamał.

                                      super wiadomość, mam nadzieję ze też niebawem tego doczekam 🙂

                                      • Zamieszczone przez oli80
                                        Witam! Jeszcze nie przeczytałam wszystkiego ale napiszę co u nas :
                                        generalnie jest kiepsko, młody codziennie płacze, rano trzeba go zrywać ze mnie, nie pomaga nawet to że zna panie i one zaraz zabierają go i zagadują, ponoc to trwa przez jakieś 10 min rano, i potem jak juz widzi że dzieci zaczynaja iść do domu koło 14:30, wczoraj tez popłakiwał w ciągu dnia i kazał rozłożyć sobie leżaczek bo on chce spać, je ładnie i nie ma problemu z toaletą (nawet mu się podoba że kibelki są małe i można sikać na stojąco 🙂 ) ja sama strasznie jestem tym umęczona, bo jak słysze te płacze od samego rana to najchętniej rzuciłabym pracę i siedziałabym z nim, ale nie mogę, mam tylko nadzieję że pójdzie nam szybciej niż ze starszakiem ( ten przez bite 3 tyg. płakał aż do wymiotów, zaczął sikać w majty i ogólnie nie było ciekawie, a potem nastąpił cud i były pretensje że za szybko po niego przychodzimy bo on chce się bawić) niby mówi że jest fajnie,że się bawi i że chce iśc jutro do dzieci, a rano cyrk od nowa, wczoraj nawet podsłuchałam że spiewa piosenkę o pajączku i paluszkach ( więc coś tam pamięta z tego przedszkola i uczestniczy w zabawach a nie tylko płacze i czeka kiedy go zabierzemy)

                                        Wydaje mi się, że z każdym dniem będzie lepiej. U nas w grupie jest chłopiec który cały czwartek i piątek zabawiał dzieci, pocieszał, że rodzice po nie zaraz przyjdą, a wczoraj i dziś maluch na rękach przez sąsiadkę jest przyprowadzany bo w poniedziałek z mamy nikt nie mógł go oderwać.

                                        Ja też mama nadzieję, ze mój wypłacze się na początku a potem juz z chęcią będzie biegł do dzieci.

                                        • Zamieszczone przez Kasiasta
                                          To dużo płaciliście za RR ale jak z tego jednak szło na inne sprawy to sumarycznie płaciliście mniej niż my jak co chwilę po coś wyciągają rękę

                                          My wyszliśmy gorzej, wcale nie było taniej jak obiecywali, ponad stówkę co miesiąc więcej płaciliśmy

                                          No własnie za nic więcej nie płaciliśmy – nie było, że tu autokar, tu baloniki na bal tu jeszcze coś innego… Oczywiście nie mówię o opłacie za zajęcia dodatkowe

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general