3 latek idzie do przedszkola

Kochane powiedzcie mi, jak ma wyglądać wyprawka 3-latka, który dopiero idzie do przedszkola? Próbowałam się coś dowiedziec u nas w przedszkolu, ale dowiedziałam się tylko, że P. Dyrektor idzie na emeryturę, a nowego Dyr. jeszcze nie ma i, że Ona nie chce wczhodzić w kompetencje, itd. Chciałabym już coś zacząć pomału kompletować.

Strona 12 odpowiedzi na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

  1. u nas dzisiaj przełom:)
    nie bylo rano placzu
    ciekawe jak teraz????
    ok 15 m ja odbiera bo ja w pr4acy do 18

    • Zamieszczone przez aneczka1411
      u nas dzisiaj przełom:)
      nie bylo rano placzu
      ciekawe jak teraz????
      ok 15 m ja odbiera bo ja w pr4acy do 18

      • Zamieszczone przez agga_łosiu
        o kurcze

        U nas nie ma opłaty na RR, nasze przedszkole dopiero startuje i nie wiem jak będzie wszystko zorganizowane.

        U nas strasznie drogie jest jedzenie – katering, za śniadanie i obiad 10 zł

        To nie dużo;). U nas w nowym przedszkolu też będzie kosztował 10 zł posiłek, jedzenie bedzie dostarczane z zewnątrz:D.

        • Zamieszczone przez Doble mamá
          To nie dużo;). U nas w nowym przedszkolu też będzie kosztował 10 zł posiłek, jedzenie bedzie dostarczane z zewnątrz:D.

          Ale mówisz o obiedzie? A jak ceny śniadania i podwieczorku?

          • 10 zł za dzien, tj sniadanie, obiad, deser:).

            • Zamieszczone przez Doble mamá
              10 zł za dzien, tj sniadanie, obiad, deser:).

              U nas 10 zł jest za samo śniadanie i obiad. jeszcze dochodzi 3 zł za podwieczorek, łącznie 13 zł

              • Zamieszczone przez Doble mamá
                10 zł za dzien, tj sniadanie, obiad, deser:).

                Widzę, że mamy dzieci w podobnym wieku 🙂

                Jak u Was wygląda sprawa z nocnikiem? Twoje maluchy bez pieluszki juz biegają?
                Muszę za mojego się zabrać, ale jak zawita bez pampka do przedszkola to co chwilę będzie przebierany…

                • Ale macie państwowe przedszkole? U nas jest prywatne, także i tak wychodzi drożej i to jeszcze na dwójkę:D.

                  • U nas jest tak :
                    60 zł RR
                    10 zł (ksero,papier )
                    wyprawka około 50 zł
                    ubezpieczenie 22 zł
                    książki 49 zł
                    i to jest roczna opłata
                    a miesięcznie około 320 zł ( 2,40 zł za każdą dodatkową godzine i 5 zł dziennie za wyżywienie)

                    • Zamieszczone przez agga_łosiu
                      Widzę, że mamy dzieci w podobnym wieku 🙂

                      Jak u Was wygląda sprawa z nocnikiem? Twoje maluchy bez pieluszki juz biegają?
                      Muszę za mojego się zabrać, ale jak zawita bez pampka do przedszkola to co chwilę będzie przebierany…

                      Zgadza się jestem spóźnioną sierpniówką, chociaż miałam być wrześniówką;).

                      Teraz wygląda to tak, że chłopaki są w żłobku ( zaczeli jak mieli 1,5 roku) i od początku są wysadzani. Zaczęli coś rozumieć z tego sikania, wołania trochę przed 2 urodzinami:D. I generalnie chodza w pampersie, ale jak wracamy do domu ściągam i wołają lub zapominają;).

                      Wiesz w nowym przedszkolu nie ma wymogu bez pieluch bo i tak beda w grupie 2 latków z hakiem, taka 10 osobowa najmłodsza grupa. Pani powiedziala, że szybko ich odzwyczaja z pieluch no zobaczymy

                      U Was jak to wygląda, Twój synek już chodzi do przedszkola, macie wymóg bez pieluch?

                      W ogole panika mnie dopada jak pomysle o tej zmianie;) bo super sie czuja w żłobku a tu z chwila pójdą w nowe miejsce.

                      • Zamieszczone przez Doble mamá
                        Ale macie państwowe przedszkole? U nas jest prywatne, także i tak wychodzi drożej i to jeszcze na dwójkę:D.

                        Tak, przedszkole jest samorządowe 🙂

                        • Zamieszczone przez Doble mamá
                          Zgadza się jestem spóźnioną sierpniówką, chociaż miałam być wrześniówką;).

                          Teraz wygląda to tak, że chłopaki są w żłobku ( zaczeli jak mieli 1,5 roku) i od początku są wysadzani. Zaczęli coś rozumieć z tego sikania, wołania trochę przed 2 urodzinami:D. I generalnie chodza w pampersie, ale jak wracamy do domu ściągam i wołają lub zapominają;).

                          Wiesz w nowym przedszkolu nie ma wymogu bez pieluch bo i tak beda w grupie 2 latków z hakiem, taka 10 osobowa najmłodsza grupa. Pani powiedziala, że szybko ich odzwyczaja z pieluch no zobaczymy

                          U Was jak to wygląda, Twój synek już chodzi do przedszkola, macie wymóg bez pieluch?

                          W ogole panika mnie dopada jak pomysle o tej zmianie;) bo super sie czuja w żłobku a tu z chwila pójdą w nowe miejsce.

                          Mój Wiktorowy jest z 26 sierpnia 🙂

                          Powiem tak: u nas z załozenia przyjmowane miały być dzieci od 2,5l. A, ze nowe przedszkole więc chętnych potrzeba, żeby mieć określoną liczbę podopiecznych i w ogóle wystartować to przyjmowane były wszystkie dzieci.
                          Wiktor jak dwulatek jest najmłodszy, ale nie jedyny w pieluszce. W jego grupie jest 3 dzieci w pampkach i do tej pory nie było problemu, żeby je przebrać, choć Pani wczoraj powiedziała, żeby odzwyczajać małego jak najszybciej.

                          Zmiana miejsca dla chłopaków może być nowością, ale macie już opanowane podstawy ( pozostanie samemu, bez rodziców w innym miejscu niz dom ) więc na pewno dobrze zniosą przeprowadzkę

                          • Krzyś i Staś są z 28 sierpnia:D, no właśnie z jednej strony tak, lepiej bo nie boją się są otwarci a z drugiej już przyzwyczaili się do “cioć” miejsca,koleżanek i kolegów. Ale pocieszam się, że jakoś to przetrwamy;).

                            No właśnie u nas też powstają takie grupy niby miały być od 2,5 roku, ale przyjmują młodsze dzieci bo jest zapotrzebowanie. Zawsze mówią, że lepiej żeby pieluch nie było, ale wiadomo jak to w praktyce wygląda;).

                            Wiktorek już chodzi, macie pierwsze ” koty za płoty” za sobą?

                            • Zamieszczone przez Doble mamá
                              Krzyś i Staś są z 28 sierpnia:D, no właśnie z jednej strony tak, lepiej bo nie boją się są otwarci a z drugiej już przyzwyczaili się do “cioć” miejsca,koleżanek i kolegów. Ale pocieszam się, że jakoś to przetrwamy;).

                              No właśnie u nas też powstają takie grupy niby miały być od 2,5 roku, ale przyjmują młodsze dzieci bo jest zapotrzebowanie. Zawsze mówią, że lepiej żeby pieluch nie było, ale wiadomo jak to w praktyce wygląda;).

                              Wiktorek już chodzi, macie pierwsze ” koty za płoty” za sobą?

                              U Was zmiana cioć może mieć duży wpływ na samopoczucie maluchów, ale miejmy nadzieję, że “nowe” dzieci okażą się bardziej interesujące a zabawa z nimi ciekawsza.
                              Wiktor zawsze lgnie do nieznajomych dzieci.

                              Dziś nie zapeszając było już lepiej, “zaniosłam” go do sali, postawiłam obok Pani i na szczęście nie biegł do mnie, nie wpadał w histeryczny lament, tylko chlipiąc zrobił papa a mnie już po sekundzie nie było 😀

                              Odbieram go za 45 min więc okaże się jaki był dzielny 🙂

                              Widzę po tych kilku dniach przedszkola, że troszkę się zmienia. Potrafi posiedzieć sam w pokoju, wcześniej musiał mi wszędzie towarzyszyć ( a przy tym tak rozrabiać ), zaczyna sam bawić się samochodami ( chociaż przez kilka minut ) no i jak zaczyna się płacz – wymuszacz to nie lamentuje tak, że całe osiedle go słyszy, nie rzuca się na podłogę itp ale składa rączki na buzi, odwraca się do ściany i popłakuje.

                              • Dokladnie ja też obserwuje zmiane na lepsze u moich łobuzów:D. Mimo, że jest ich dwoje maja 2 razy tyle głupich pomysłów;).

                                żeby przy odbiorze było już dobrze. Wszystko wymaga czasu, u nas pierwszy miesiąc w żłobku był trudny, do tego zasypianie nie było mowy, żeby spali w leżaczkach . Unormowało się, i do nowego przedszkola pójdą z dobrymi nawykami

                                • Zamieszczone przez Jane
                                  Dolaczam do mam maluchow… Jutro nasza inauguracja z Amaia, trzymajcie prosze kciuki!

                                  a jak Wam się udało odpieluszenie?

                                  • Kurcze chyba nie bedzie tak źle, dzwonilam do nowego przedszkola bo mamy dokumenty im dostarczyc i dowiedzialam sie ze bedzie jedna z pan, ktora byla w naszym żłobku. Strasznie ją dzieci i my lubilismy ale ze wzgledu na finanse przeszla ( w zlobku byla na pół etatu).
                                    To odetchnęłam:).

                                    • Zamieszczone przez agnessa
                                      a jak Wam się udało odpieluszenie?

                                      Hmmm, jakby to napisac – nie udalo sie 🙁 Czekam na zbawcza moc przedszkola w kwestii kupy oczywiscie, bo z sikaniem raczej nie ma problemu. W kazdym razie zapakowalam do plecaczka trzy pary majtek, dwie pary spodenek i trzy koszulki na zmiane (tam nie zakladaja sliniakow). Zobaczymy za godzine, co z tego zostalo, heheh…

                                      Rano Amaia weszla do grupy smialo, bo przedszkole zna i pania tez (zwykle ze mna chodzila zaprowadzac i odbierac dziewczynki), ale jak zobaczyla pare chlipiacych maluchow, to wlaczyla bieg ewakuacyjny. Pani ja wziela na rece i zniknela za drzwiami, a ja tylko pisk uslyszalam. Dzwonilam do dyrektorki w poludnie, w innej co prawda sprawie, ale dowiedzialam sie, ze przy obiedzie mala troche pochlipala, ale generalnie wszystko bylo ok, nawet zasnela na lezakowaniu!

                                      Jutro juz nam tak gladko nie pojdzie, jestem pewna, heh… A jeszcze jak szlismy do przedszkola, to szla obok mama z placzacym chlopczykiem. I ta mama mowi do niego “zobacz, a dziewczynka to wcale nie placze”. Tylko chlopczyk szedl trzeci dzien, a Amaia pierwszy Jutro dadza koncert wspolnie 😉

                                      • U nas od dwóch luzik, daje rączkę pani i myk do sali. Wychodzi zadowolona.
                                        Rozmawiałam dziś z kobietą, która pomaga w grupie maluszków i mówi, że w tym roku tragedia. Dużo płaczących maluszków i do tego uciekających z sali jak tylko zobaczą otwarte drzwi. Dobrze, że się moja szybko oswoiła…

                                        • jest coraz gorzej :(, dziś to była już wręcz histeria 🙁

                                          Zamieszczone przez agga_łosiu
                                          Wydaje mi się, że z każdym dniem będzie lepiej. U nas w grupie jest chłopiec który cały czwartek i piątek zabawiał dzieci, pocieszał, że rodzice po nie zaraz przyjdą, a wczoraj i dziś maluch na rękach przez sąsiadkę jest przyprowadzany bo w poniedziałek z mamy nikt nie mógł go oderwać.

                                          Ja też mama nadzieję, ze mój wypłacze się na początku a potem juz z chęcią będzie biegł do dzieci.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 3 latek idzie do przedszkola

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general