6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

Strona 10 odpowiedzi na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

  1. Zamieszczone przez kulki
    Czy dobrze zrozumiałam – 6latki z rocznika 2003 w ciągu 3 lat będą przerabiać program, który 7latki z rocznika 2002 zrobią w 4 lata (zerówka + klasy I-III), aby w klasie IV dołączyć do dzieci z rocznika 2002?

    No mniej więcej tak… Ale weź pod uwagę, że nie wszystkie 7 latki są po zerówce..
    Generalnie pomysł poroniony…

    • Zamieszczone przez kasiex
      oby i u nas tak bylo!

      czesc kasiex cos dawno
      cie nie widzialam

      • Zamieszczone przez dorotka1
        czesc kasiex cos dawno
        cie nie widzialam

        jestem, jestem… tylko jakas “zakrecona” ostatnio 😉

        • Oooo

          I tak nasze dzieci stają się polityczną kartą przetargową

          • Najciekawsze jest to, ze PiS tez planowal te reforme – dokladnie na ten sam rok, z tym samym rocznikiem. To za jego rzadow sie o tych planach dowiedzialam. I chyba 😉 tez nie poczynil zadnych przygotowan.

            • Jeśli nic się nie zmieni, to Kuba pójdzie jako 7 latek i dobrze. A teraz dodatkowo zalezy mi, by z rocznika młodszego 2004 dzieci nie szły obowiązkowo, bo będzie więcej w klasie, więcej chętnych do liceów i na studia.
              Dlatego nadal jestem temu przeciwna.

              • z tego co nam powiedziano na zebraniu w przedszkolu to mają do szkoły być wysłane dzieciaczki po przebadaniu w przedszkolu i za wyrazeniem zgody przedszkola i rodziców ale dzieci urodzone do końca marca 2003
                pap

                • A nie do konca kwietnia?
                  Czy znowu cos zmienili…?

                  Gdyby to tylko o to szlo, ze sami chetni pojda do szkoly… ale jak nie pojda w przyszlym roku, ich wlasciwy rocznik tym bardziej bedzie przeciazony. Bo tak czy inaczej – w 3 lata chca upchnac do szkoly 4 roczniki. Jesli rodzice sie masowo nie zgodza w pierwszym roku reformy, jeszcze utrudni to sytuacje w nastepnych latach (tzn. przeciazy klasy).

                  • Zamieszczone przez agusjot
                    J A teraz dodatkowo zalezy mi, by z rocznika młodszego 2004 dzieci nie szły obowiązkowo, bo będzie więcej w klasie, więcej chętnych do liceów i na studia.
                    Dlatego nadal jestem temu przeciwna.

                    Tak, najlepiej niech idą dopiero z całym rocznikiem 2005 hmmm

                    (mama Łucji r.2004)

                    • Zamieszczone przez kulki
                      Tak, najlepiej niech idą dopiero z rocznikiem 2005 hmmm

                      (mama Łucji r.2004)

                      Nie zgadzam sie! Proponuje reforme od rocznika 2006 – mama Oli z rocznika 2005 ;).

                      • Zamieszczone przez Brenda
                        Nie zgadzam sie! Proponuje reforme od rocznika 2006 – mama Oli z rocznika 2005 ;).

                        czekaj, czekaj – mój Piotr jest rocznik 2007, to może zgódźmy się ostatecznie na rocznik 2008 jako najlepszy do eksperymentów 😉

                        • Zamieszczone przez Brenda
                          Nie zgadzam sie! Proponuje reforme od rocznika 2006 – mama Oli z rocznika 2005 ;).

                          Nonono, a o Lolku nie pamiętasz? Olaf rocznik 2006 😉

                          • Zamieszczone przez kulki
                            Tak, najlepiej niech idą dopiero z całym rocznikiem 2005 hmmm

                            (mama Łucji r.2004)

                            😉

                            Niech idą tez same. A 2005 później.

                            • Jestem bliska zaproponowania zniesienia obowiazku szkolnego 😉

                              • Zamieszczone przez Lea
                                Jestem bliska zaproponowania zniesienia obowiazku szkolnego 😉

                                Wyobraź sobie, że rozważałam coś takiego jeszcze za czasów Giertycha… A teraz jest GORZEJ 🙁

                                • ” “Gazeta Wyborcza” dotarła do nieopublikowanego jeszcze raportu o sześciolatkach w Warszawie zamówionego przez stołeczne biuro edukacji. Okazuje się, że wiele szkół nie jest przygotowanych na przyjęcie najmłodszych uczniów.
                                  Autorzy raportu – wykładowcy pedagogiki z Uniwersytetu Warszawskiego: prof. Elżbieta Putkiewicz, dr Barbara Murawska i dr Marek Piotrowski – biją na alarm.
                                  Wyliczyli, że dwie trzecie z ponad 170 warszawskich podstawówek nie ma dość sal, żeby przyjąć sześciolatków (tak małe dzieci nie mogą siedzieć w szkolnych ławkach, muszą mieć miejsce do zabawy, kącik rekreacyjny,niżej zamontowane toalety itp.). Dyrektorzy 52 szkół zgłosili, że muszą się rozbudować. Połowa szkół nie ma świetlic, żeby zatrzymać dzieci do powrotu rodziców z pracy (jak w przedszkolu). W co czwartej nie ma stołówki, a w co trzeciej placu zabaw.”

                                    • Zamieszczone przez Milla
                                      ” “Gazeta Wyborcza” dotarła do nieopublikowanego jeszcze raportu o sześciolatkach w Warszawie zamówionego przez stołeczne biuro edukacji. Okazuje się, że wiele szkół nie jest przygotowanych na przyjęcie najmłodszych uczniów.
                                      Autorzy raportu – wykładowcy pedagogiki z Uniwersytetu Warszawskiego: prof. Elżbieta Putkiewicz, dr Barbara Murawska i dr Marek Piotrowski – biją na alarm.
                                      Wyliczyli, że dwie trzecie z ponad 170 warszawskich podstawówek nie ma dość sal, żeby przyjąć sześciolatków (tak małe dzieci nie mogą siedzieć w szkolnych ławkach, muszą mieć miejsce do zabawy, kącik rekreacyjny,niżej zamontowane toalety itp.). Dyrektorzy 52 szkół zgłosili, że muszą się rozbudować. Połowa szkół nie ma świetlic, żeby zatrzymać dzieci do powrotu rodziców z pracy (jak w przedszkolu). W co czwartej nie ma stołówki, a w co trzeciej placu zabaw.”

                                      a to Warszawa…

                                      • Byle tak dalej, może kto w końcu dostrzeże bezsens tak szybkiej reformy w obliczu nieprzygotowania placówek.

                                        • Jeśli nie było jeszcze tego linka, to wrzucam (dla nauczycieli i osob pracujących z dziećmi)

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general