6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

Strona 9 odpowiedzi na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

  1. Zamieszczone przez olencja
    jednym słowem: burdel 😎

    Dokładnie.

    • no aż mnie ciary przechodzą 😎
      mam nadzieję, że stanie na tym, że rodzice rocznika 2003 będą mogli wybrać
      a cała reszta, która chce wdrożyć ten fantastyczny pomysł w życie będzie miała więcej czasu na jego przemyślenie i dopracowanie

      • Zamieszczone przez cszynka
        no aż mnie ciary przechodzą 😎
        mam nadzieję, że stanie na tym, że rodzice rocznika 2003 będą mogli wybrać
        a cała reszta, która chce wdrożyć ten fantastyczny pomysł w życie będzie miała więcej czasu na jego przemyślenie i dopracowanie

        oby
        chociaż ja nie wierzę w to dopracowanie 😎

        • a ja nadal nie rozumiem w jakim celu ta reforma jest przeprowadzana…
          żeby zwolnic miejsca w przedszkolach?
          a czy to nie spowoduje tylko i wyłącznie jednorazowego tak dużego obluzowania?
          czy nie będzie dotyczyła tylko tego czasu kiedy to 6-latki zostaną wypchnięte z przedszkola
          wtedy zwolni się w danym przedszkolu np. 30 miejsc
          i te 30 miejsc zostanie natychmiast uzupełnione
          i już w następnym roku wolnych miejsc jakoś ponad program nie będzie

          dobrze kombinuję czy przekombinowałam? hmmm

          i niezmiennie nurtuje mnie to jak rząd czy MEN czy ktokolwiek inny widzi II klasę podstawówki kiedy to wepchną do 7-latków część czy też wszystkie dzieciaki z 2003
          i co z tymi specjalnymi świetlicami dla rocznika 2003

          i kiedy w ogóle zostanie podjęta jakakolwiek decyzja, żeby rodzice mogli zabrać stanowisko, żeby szkoły choć podjęły próbę przygotowania się do tego?

          co z dzieckiem z 2003 (obecnym 5-latkiem) które siedzi teraz z mamą w domu, a jest z początku roku? poleci do I klasy razem z 7-latkami po zerówce? współczuję w tym momencie i dzieciom i nauczycielom, którzy będą musieli się w tym wszystkim odnaleźć Zamotany

          • upychanie to specjalnosc ministerstwa nie od dzis 😉

            jesli klasa ma ponizej 24 osob, nie mozna jej podzielic na grupy – na lekcji jezyka obcego, informatyki, chemii
            tzn. mozna… jak dyrektor zaplaci sam za te dodatkowe godziny 😉

            • Lea, ale patrząc na to wszystko to klasy będą miały po 35 uczniów pewnie hmmm
              pamiętam czasy swoje podstawówki, kiedy było takie obłożenie, ze z n-ru 13 w dzienniku raptem w następnej klasie (z tym samym nazwiskiem) wskoczyłam na 31 hmmm
              nawet nie chcę myśleć o tym, żeby dzieciaki chodziły na zmiany do szkoły
              sama to przechodziłam, plan A i plan B kiedy to w soboty były lekcje

              • 35 to maja obecnie w liceum
                u mnie w gim. do 32 dochodza

                ale mimo wszystko kiedy sie taka duza klase podzieli na języku, wychodzi maks. 16 osob – ujdzie
                natomiast w tych mniej licznych klasach, ktore czasami sie zdarzaja, na lekcje jezyka chodzą 23 osoby i tej grupy podzielic nie mozna

                konwersacja…?

                nie wiem, czy w razie gdyby reforma przeszla, klasy beda liczniejsze
                niektore klasy i tak byly liczne – pewnei bedzie klas wiecej i system zmianowy
                zreszta ja stosunkowo niedawno jeszcze pracowalam do 17:10 3 razy w tygodniu – i dzieci tez tyle razy konczyly swoje podstawowe zajecia o takiej porze

                • Lea, ale podział na grupy dotyczy kilku przedmiotów
                  a co z pozostałymi kiedy jest cała klasa na zajęciach?
                  Nie powiesz mi, że łatwo Ci prowadzić zajęcia kiedy masz tę 35 w komplecie
                  A wyobrażasz sobie taką klase 7-latków (no i 6-latków hmmm )
                  Toż ta biedna pani niczego ich nie będzie wstanie nauczuć 😎
                  I nie widze jakoś 6 czy 7-latka kończącego o 17:00
                  a zaczyna o której? o 12?
                  nieee
                  zostawię małą nadrugi rok w pięciolatkach najwyzej 😉

                  • Właśnie Hall w sejmie na zywo.

                    • Zamieszczone przez Figa123
                      Jest sugestia z MEN, żeby przenosić zerówki do szkół – ale jest to sugestia, która nie ma nic wspólnego z reformą. Chodzi o zwolnienie miejsc dla 3-latków, bo trudno z kapelusza wytrzasnąć mnóśtwo brakujących miejsc przedszkolnych.

                      I dlatego na jedno nowo powstałe przedszkole przypada kilka/kilkanaście likwidowanych, żeby ich zaraza…:mad:

                      • Zamieszczone przez olencja
                        to jezeli u mnie już tak jest (przedszkola są dla 3, 4 i 5 latków), sześciolatki ida do szkoły (do zerówki) to nic się nie zmieni?

                        Zmieni się o tyle, że nie będzie zerówki (jeśli im się noga nie podwinie), tylko pierwsza klasa. Po zebraniu w przedszkolu wróciłam z jeszcze większym zamętem w głowie. Wyszło na to, że burmistrz grozi, że i tak dzieci 6-letnie będą musiały iść do szkoły, bo zerówki w przedszkolach zlikwiduje. Zostaną tylko tam, gdzie będzie mało dzieci 3-letnich. Czyli gdzie dokładnie proszę??

                        • Zamieszczone przez Kamelia
                          Właśnie Hall w sejmie na zywo.

                          Jak to dobrze, że nie mam telewizora!

                          • Zamieszczone przez cszynka
                            Lea, ale podział na grupy dotyczy kilku przedmiotów
                            a co z pozostałymi kiedy jest cała klasa na zajęciach?
                            Nie powiesz mi, że łatwo Ci prowadzić zajęcia kiedy masz tę 35 w komplecie

                            to dla mnie osobnty temat, wiec tego nawet nie poruszam
                            jestem jednak zdania, ze przy odpowiednim nakladzie pracy polonista ma szanse sobie z tym poradzic
                            anglisty z tak duza grupa i koniecznosci uczenia rozmowiania w jezyku – sobie juz nie wyobrazam
                            albo inaczej: nikt mnie nie przekona, ze to lepsze dla dzieci, zeby uczyly sie jezykow w takiej grupie
                            a podobno nauka jezykow to priorytet

                            Zamieszczone przez Cait
                            Jak to dobrze, że nie mam telewizora!

                            ja tez sie ucieszylam, ze bylam wtedy w pracy

                            • na szkolniaki wstawiam artykuł z wyborczej
                              zapraszam 😀

                              • Jestem po zebraniu w przedszkolu-panie zgodnie twierdzą, ze plan jest taki: dzieci I-IV 2003 można (ale nie trzeba) posłać do szkoły w przyszłym roku do I kl, ale program w tej klasie nie będzie się różnił od tego w zerówce w przedszkolu.. Różnica tylko w nazwie grupy i miejscu (szkoła-przedszkole), najprawdopodobniej dzieci z rocznika 2003 byłyby w osobnej klasie a pomieszanie roczników nastąpiłoby dopiero po 2-3 latach…

                                Przez następne 3 lata od wejścia reformy rodzice mają mieć wybór-czy 6 latek jest w przedszkolu i tam robi zerówkę czy w szkole w I kl i robi to samo… Później zacznie się obowiązkowa edukacja przedszkolna 5-latków i I kl w szkole dla 6 latków. Ale to dotyczy dzieci z rocznika 2005 dopiero..

                                Mam skan harmonogramu obniżenia wieku szkolnego, jak ktoś chce to moze przepisać….

                                W naszym przedszkolu 6-latki są i nikt nie ma zamiaru ich likwidować (na razie), więc się cieszę, że mam ten kolejny rok z głowy…

                                • Zamieszczone przez W_Asia
                                  Jestem po zebraniu w przedszkolu-panie zgodnie twierdzą, ze plan jest taki: dzieci I-IV 2003 można (ale nie trzeba) posłać do szkoły w przyszłym roku do I kl, ale program w tej klasie nie będzie się różnił od tego w zerówce w przedszkolu.. Różnica tylko w nazwie grupy i miejscu (szkoła-przedszkole), najprawdopodobniej dzieci z rocznika 2003 byłyby w osobnej klasie a pomieszanie roczników nastąpiłoby dopiero po 2-3 latach…

                                  Przez następne 3 lata od wejścia reformy rodzice mają mieć wybór-czy 6 latek jest w przedszkolu i tam robi zerówkę czy w szkole w I kl i robi to samo… Później zacznie się obowiązkowa edukacja przedszkolna 5-latków i I kl w szkole dla 6 latków. Ale to dotyczy dzieci z rocznika 2005 dopiero..

                                  Mam skan harmonogramu obniżenia wieku szkolnego, jak ktoś chce to moze przepisać….

                                  W naszym przedszkolu 6-latki są i nikt nie ma zamiaru ich likwidować (na razie), więc się cieszę, że mam ten kolejny rok z głowy…

                                  U nas nie ma szans na oddzielne klasy dla 6- i 7-latków.
                                  No i w związku z tym pewnie inaczej to jednak by wyglądało niż u Was – zapewne nie ma szans, żeby np. 20% klasy pracowało trochę inaczej a reszta inaczej.
                                  W związku z tym zawsze ktoś bęzie opóźniony lub znudzony i pretensje będa i żal rodziców i 7-latków i 6-latków do nauczycieli i do rodziców innych dzieci, jak znam życie 😉

                                  • Ano racja, ale przecież takie przyziemne sprawy nie obchodzą nikogo na górze…

                                    • Przecież to u nas niestety norma

                                      • Zamieszczone przez W_Asia
                                        Różnica tylko w nazwie grupy i miejscu (szkoła-przedszkole), najprawdopodobniej dzieci z rocznika 2003 byłyby w osobnej klasie a pomieszanie roczników nastąpiłoby dopiero po 2-3 latach…

                                        Przez następne 3 lata od wejścia reformy rodzice mają mieć wybór-czy 6 latek jest w przedszkolu i tam robi zerówkę czy w szkole w I kl i robi to samo…

                                        Czy dobrze zrozumiałam – 6latki z rocznika 2003 w ciągu 3 lat będą przerabiać program, który 7latki z rocznika 2002 zrobią w 4 lata (zerówka + klasy I-III), aby w klasie IV dołączyć do dzieci z rocznika 2002?

                                        • Zamieszczone przez W_Asia
                                          Jestem po zebraniu w przedszkolu-panie zgodnie twierdzą, ze plan jest taki: dzieci I-IV 2003 można (ale nie trzeba) posłać do szkoły w przyszłym roku do I kl, ale program w tej klasie nie będzie się różnił od tego w zerówce w przedszkolu.. Różnica tylko w nazwie grupy i miejscu (szkoła-przedszkole), najprawdopodobniej dzieci z rocznika 2003 byłyby w osobnej klasie a pomieszanie roczników nastąpiłoby dopiero po 2-3 latach…

                                          Przez następne 3 lata od wejścia reformy rodzice mają mieć wybór-czy 6 latek jest w przedszkolu i tam robi zerówkę czy w szkole w I kl i robi to samo… Później zacznie się obowiązkowa edukacja przedszkolna 5-latków i I kl w szkole dla 6 latków. Ale to dotyczy dzieci z rocznika 2005 dopiero..

                                          Mam skan harmonogramu obniżenia wieku szkolnego, jak ktoś chce to moze przepisać….

                                          W naszym przedszkolu 6-latki są i nikt nie ma zamiaru ich likwidować (na razie), więc się cieszę, że mam ten kolejny rok z głowy…

                                          oby i u nas tak bylo!

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general