6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

Strona 5 odpowiedzi na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

  1. Zamieszczone przez szpilki
    u wicki w przedszkolu likwiduja zerowke – teraz jest ostatni rok.

    U nas w państwowych przedszkolach już drugi rok nie ma zerówek. Dzieci chodzą do szkoły.

    • Czy coś już wiadomo?
      Zaczyna mnie to coraz bardziej denerwować 😡

      Jezeli to ma objąć rocznik 2004 to poslałabym Ulkę zamiast do czterolatków to do pięcio. Teraz dla niej byłoby to bez różnicy bo te dwie grupy w zeszłym roku miały dużo zajęć razem i dobrze zna dzieci.
      Pójdę dzisiaj do przedszkola i pogadam o tym Zamotany

      • Zamieszczone przez wyki
        Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

        wiec, tak ja dzwoniłam tydzień temu do dyrektora szkoły w której się kiedys ucxzyłam, czy jest mozliwosc przyjecia piecialatki do zerówki?

        nie ma !
        powiedziano mi ze tylko w bardzo wyjatkowych sytuacjach.

        • Zamieszczone przez olencja
          Czy coś już wiadomo?

          mnie nic nie wpadło w oko
          mówiło sie, ze wszystko rozstrzygnie sie na jesieni
          pewnie bedzie glosno na ten temat

          • Zamieszczone przez olencja
            U nas w państwowych przedszkolach już drugi rok nie ma zerówek. Dzieci chodzą do szkoły.

            nie we wszystkich
            Krzyś od jutra zaczyna zerówkę w przedszkolu (Mokotów)

            • Pytałam dzisiaj. Nie ma wytycznych. Jak na razie 5 latki sa w starszakach a w przysżłym roku w zerówce. Nie ma obowiązku I klasy w 2009 dla rocznika 2003. Jak będą chcieli rodzice, to poślą.

              Podobno…

              • Zamieszczone przez agusjot
                Pytałam dzisiaj. Nie ma wytycznych. Jak na razie 5 latki sa w starszakach a w przysżłym roku w zerówce. Nie ma obowiązku I klasy w 2009 dla rocznika 2003. Jak będą chcieli rodzice, to poślą.

                Podobno…

                Mów mi tak jeszcze;)

                • wg mnie ustawa bedzie przedlozona do podpisania i te plany sie nie zmienia
                  dla rzadu to jest niemal pewnik, ze zostanie przyjeta – juz nie mowi sie o tym, czy tak bedzie – po prostu, bedzie i juz
                  a czy rzeczywiscie zostanie podpisana, tego ani my ani zadne przedszkole nie jest w stanie przewidziec

                  i kto ją moze odrzucic? jak myslicie? no kto? 😉

                  • Zamieszczone przez Lea
                    i kto ją moze odrzucic? jak myslicie? no kto? 😉

                    no ja na pewno:D

                    • Zamieszczone przez EwkaM
                      nie we wszystkich
                      Krzyś od jutra zaczyna zerówkę w przedszkolu (Mokotów)

                      U nas też są 6-latki.

                      • Zamieszczone przez Lea
                        wg mnie ustawa bedzie przedlozona do podpisania i te plany sie nie zmienia
                        dla rzadu to jest niemal pewnik, ze zostanie przyjeta – juz nie mowi sie o tym, czy tak bedzie – po prostu, bedzie i juz
                        a czy rzeczywiscie zostanie podpisana, tego ani my ani zadne przedszkole nie jest w stanie przewidziec

                        i kto ją moze odrzucic? jak myslicie? no kto? 😉

                        A szanowna pani minister podobno może się szykować do odlotu – już w listopadzie.

                        • Zamieszczone przez Cait
                          U nas też są 6-latki.

                          I u nas tez.

                          • Zamieszczone przez Cait
                            A szanowna pani minister podobno może się szykować do odlotu – już w listopadzie.

                            poki co – strasznie pewna swego
                            czytalas list na rozpoczecie roku szkolnego?

                            • Zamieszczone przez wyki
                              no ja na pewno:D

                              myslalam o kims innym 😉
                              duzo ostrzej traktowanym tu, na forum 😉

                              • Zamieszczone przez Lea
                                myslalam o kims innym 😉
                                duzo ostrzej traktowanym tu, na forum 😉

                                no dobra… tak chciałam tylko podkreślić swoje zdanie:)

                                • Zamieszczone przez Lea
                                  myslalam o kims innym 😉
                                  duzo ostrzej traktowanym tu, na forum 😉

                                  Piszą, że Kaczyński moze zawetować z powodu zapisu o decentralizacji, tak?
                                  No, zobaczymy.
                                  Hallowa dziś, widziałam w tvn24, apelowała do rodziców, że kto może niech posyła rocznik 2003 do zerówki. hmmm

                                  • Zamieszczone przez Cat
                                    Piszą, że Kaczyński moze zawetować z powodu zapisu o decentralizacji, tak?
                                    No, zobaczymy.
                                    Hallowa dziś, widziałam w tvn24, apelowała do rodziców, że kto może niech posyła rocznik 2003 do zerówki. hmmm

                                    w tym roku to już za późo na takie apelehmmm

                                    • Zamieszczone przez Cat
                                      Hallowa dziś, widziałam w tvn24, apelowała do rodziców, że kto może niech posyła rocznik 2003 do zerówki. hmmm

                                      Kur, jaja jakieś. 🙁

                                      Z grupy Michała kilkoro 5-latków poszło do zerówki przedszkolnej, rodzice chcieli. Zaczynam żałować, że Misio nie poszedł.

                                      • Zamieszczone przez wyki
                                        no ja na pewno:D

                                        Wyki moim idolem 😀

                                        • Zamieszczone przez Cat
                                          Piszą, że Kaczyński moze zawetować z powodu zapisu o decentralizacji, tak?
                                          No, zobaczymy.
                                          Hallowa dziś, widziałam w tvn24, apelowała do rodziców, że kto może niech posyła rocznik 2003 do zerówki. hmmm

                                          Do jasnej…. chyba pierwszy raz będę za Kaczyńskim.

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general