6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

Strona 6 odpowiedzi na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

  1. Zamieszczone przez Cait
    Do jasnej…. chyba pierwszy raz będę za Kaczyńskim.

    Też jak to dzisiaj usłyszałam w radio, pomyślałam, że może Go jednak pokocham 🙂

    • Zamieszczone przez nucha
      Też jak to dzisiaj usłyszałam w radio, pomyślałam, że może Go jednak pokocham 🙂

      Najgorsze, że będę musiała przyznać rację mojemu tacie – a on jest zapalonym PISiorem.

      • Zamieszczone przez Cait
        Najgorsze, że będę musiała przyznać rację mojemu tacie – a on jest zapalonym PISiorem.

        aj tam zaraz racje
        przeciez poprzedni rzad tez zamierzal poslac te dzieci wczesniej do szkoly
        dokladnie ten sam rocznik

        • Zamieszczone przez Cat
          Piszą, że Kaczyński moze zawetować z powodu zapisu o decentralizacji, tak?
          No, zobaczymy.
          Hallowa dziś, widziałam w tvn24, apelowała do rodziców, że kto może niech posyła rocznik 2003 do zerówki. hmmm

          mniej wiecej tak samo trafione, jak nawolywanie, by rodzice posylali do przedszkoli – po zamknieciu list

          w ogole smiechu warte – dlaczego ktokolwiek mialby podejmowac jakies decyzje zanim wprowadzono przepic, ktorego mają dotyczyc?

          Moze zeby potem powiedziano, ze to rodzice sie domagaja – bo posylaja sami bez przepisu dzieci do zerowek? 😉

          • Zamieszczone przez wyki
            w tym roku to już za późo na takie apelehmmm

            no co Ty… 😉

            My powinnismy dawno zalapac, ze kiedy oddawano projekt do spolecznej konslutacji – powiedziano nam tym samym: “To wejdzie w zycie, czy tego chcecie, czy nie”.

            • Zamieszczone przez Cait
              Do jasnej…. chyba pierwszy raz będę za Kaczyńskim.

              wlasnei o to mi chodzilo
              ze teraz mu potrzbne nasze wsparcie 😉
              mimo wszystko 😉

              • Zamieszczone przez Cat
                Piszą, że Kaczyński moze zawetować z powodu zapisu o decentralizacji, tak?
                No, zobaczymy.
                Hallowa dziś, widziałam w tvn24, apelowała do rodziców, że kto może niech posyła rocznik 2003 do zerówki. hmmm

                Jeszcze jedno mi sie nasunelo…
                Ta pani sobie wyobraza, ze ile miejsc jest w zerowkach jeszcze wolnych?
                Nawet gdyby byly?
                A pozostale dzieci swiadomie maja byc skazane (przez kogo?) na gorszy start?
                No bo chyba na gorszy, skoro kto da rade, ma do zerowki isc?
                Moze by tak mała paniczka wsrod rodzicow, zeby jutro wszyscy chcieli zerowek?

                nie no co to ma w ogole byc… 🙁

                • Już pisałam w innym wątku, ale powtórzę pani H. tworzyła szkolnictwo prywatne, teraz przyszła i rozwala publiczne, bo na tych pomysłach skorzystają niepubliczne placówki

                  • Zamieszczone przez ewike
                    Już pisałam w innym wątku, ale powtórzę pani H. tworzyła szkolnictwo prywatne, teraz przyszła i rozwala publiczne, bo na tych pomysłach skorzystają niepubliczne placówki

                    a to nie o Kudrycką przypadkiem chodzi? Kudrycka na 100% udziela sie w szkolnictwie prywatnym (wyzszym) i o ile dobrze pamietam byla nawet przewodniczącą rady rektorów szkół niepublicznych
                    Hallowej jakos z tym nie kojarze

                      • Wróciłam z zebrania w przedszkolu. U nas nic jeszcze nie wiadomo. Wszystko po staremu. Choć mówi się że w przyszłym roku raczej zerówka nie będzie przedszkolna (w tym roku jest). Czyli dalej cisza.
                        Dzieci z Izy grupy mają mieć normalny program dla 5-latków. Nie ma mowy zeby robili 2 w 1 czyli równiez program zerówki.

                        • Zamieszczone przez ewike
                          z wiki

                          czyli obie panie minister
                          no cóż, oby wspolnie nie rozłozyły edukacji publicznej….

                          • Zamieszczone przez wyki
                            Wróciłam z zebrania w przedszkolu. U nas nic jeszcze nie wiadomo. Wszystko po staremu. Choć mówi się że w przyszłym roku raczej zerówka nie będzie przedszkolna (w tym roku jest). Czyli dalej cisza.
                            Dzieci z Izy grupy mają mieć normalny program dla 5-latków. Nie ma mowy zeby robili 2 w 1 czyli równiez program zerówki.

                            Siostry… módlmy się, żeby im się noga podwinęła 😉

                            • Zamieszczone przez wyki

                              Dzieci z Izy grupy mają mieć normalny program dla 5-latków. Nie ma mowy zeby robili 2 w 1 czyli równiez program zerówki.

                              A u nas 5 latki maja dodatkowo elementy zerowkowe – tzn. zamiast lezakowania maja zajecia z literek i cyferek. Na wyrazne zyczenie rodzicow.
                              Zerowki nie ma w przedszkolu – rodzice poprzednich pieciolatkow nie chcieli – podobno w szkolach (prywatnych) nie chca za bardzo przyjmowac dzieci po przedszkolnej zerowce 🙁 – to zaslyszalam dzisiaj w przedszkolu.

                              • Zamieszczone przez Brenda
                                podobno w szkolach (prywatnych) nie chca za bardzo przyjmowac dzieci po przedszkolnej zerowce 🙁 – to zaslyszalam dzisiaj w przedszkolu.

                                czyli, że szkoły prywatne doceniają zerówki szkół państwowych?

                                • Zamieszczone przez cszynka
                                  czyli, że szkoły prywatne doceniają zerówki szkół państwowych?

                                  Sądzę, że szkoły prywatne doceniają przede wszystkim swoje zerówki 😉

                                  U nas zebranie jutro.

                                  • Zamieszczone przez cszynka
                                    czyli, że szkoły prywatne doceniają zerówki szkół państwowych?

                                    No chyba na to wyglada – ze niby w szkole lepiej przygotuja do pierwszej klasy niz w przedszkolu.
                                    Figa – tylko ze duzo szkol prywatnych nie ma zerowki :(.

                                    • Zamieszczone przez Brenda
                                      Figa – tylko ze duzo szkol prywatnych nie ma zerowki :(.

                                      😮
                                      To imho nie w porządku.

                                      • Zamieszczone przez Brenda
                                        No chyba na to wyglada – ze niby w szkole lepiej przygotuja do pierwszej klasy niz w przedszkolu.
                                        Figa – tylko ze duzo szkol prywatnych nie ma zerowki :(.

                                        Tzn. ze szkoly prywatne przy przyjmowaniu kieruja sie kryterium lepszego przygotowania dzieci? Znaczy sie – przyjmuja najzdolniejszych/najlepiej przygotowanych?

                                        • Zamieszczone przez Usianka
                                          czyli obie panie minister
                                          no cóż, oby wspolnie nie rozłozyły edukacji publicznej….

                                          Na “Twoją” nic nie znalazłam zlustruje ją przy okazji 😉

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general