6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

Właśnie wróciłam z ostatniego zebrania w przedszkolu. No i zostałam oswiecona, że dyrekcja dostała dyrektywę z ministerstwa odnośnie Izy rocznika. Dzieci z 2003 mają iść w 2009/2010 roku do szkoły, do I klasy. Dyrektorka ma mieć przeszkolenie w wakacje z założeń na kolejny rok i nas rodziców ma dalej oświecać we wrześniu. Czy słyszałyście coś żeby ta ustawa została przegłosowana?? Bo ja nie i byłam mocno zdziwiona, że to juz zatwierdzone jest.

Strona 7 odpowiedzi na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

  1. Zamieszczone przez ewike
    Na “Twoją” nic nie znalazłam zlustruje ją przy okazji 😉

    moja jest z B-stoku
    siłą rzeczy wiem co i jak 😉

    • Zamieszczone przez Lea
      Tzn. ze szkoly prywatne przy przyjmowaniu kieruja sie kryterium lepszego przygotowania dzieci? Znaczy sie – przyjmuja najzdolniejszych/najlepiej przygotowanych?

      W niektorych prywatnych sa egzaminy – i tu wiadomo – przyjmuja najlepszych. W innych do tej pory myslalam, ze decyduje numerek na liscie (czyli im szybciej tym lepiej), a wlasnie dzisiaj jedna z mam bylych pieciolatkow uswiadomila mnie, ze dlatego w naszym przedszkolu nie ma zerowki, bo rodzice po dokladnym “wywiadzie” w szkolach prywatnych pozapisywali dzieci do szkolnych zerowek (nie tylko prywatnych). Ze po przedszkolnej nie mieliby szans. Nie wiem na ile jest to prawda, nie robilam rozeznania.

      • Zamieszczone przez Lea
        Tzn. ze szkoly prywatne przy przyjmowaniu kieruja sie kryterium lepszego przygotowania dzieci? Znaczy sie – przyjmuja najzdolniejszych/najlepiej przygotowanych?

        No jasne. Do większośći (przynajmniej w Warszawie) jest coś w rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie oceniają “poziom” dziecka hmmm

        • Zamieszczone przez Cat
          Piszą, że Kaczyński moze zawetować z powodu zapisu o decentralizacji, tak?
          No, zobaczymy.
          Hallowa dziś, widziałam w tvn24, apelowała do rodziców, że kto może niech posyła rocznik 2003 do zerówki. hmmm

          Takie aplele to trzeba było stosowac pół roku temu a nie 1 wrzesnia gdzie już w zerówkach nie ma miejsc dla 6 latków. Paranoja i na końcu bedzie to wina rodziców, że nie zadbali aby rok wczesniej dziecko miało przygotowanie do szkoły i na głęboka wodę….:mad:

          • Zamieszczone przez Cat
            No jasne. Do większośći (przynajmniej w Warszawie) jest coś w rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie oceniają “poziom” dziecka hmmm

            jedna z obleganych szkół państwowych u nas też przeprowadza testy.

            • Zamieszczone przez wyki
              jedna z obleganych szkół państwowych u nas też przeprowadza testy.

              ale chyba dzieci z rejonu i tak musi przyjąć?

              • Zamieszczone przez wyki
                jedna z obleganych szkół państwowych u nas też przeprowadza testy.

                W moich okolicach to szkoly walcza o to, zeby uczniowie do nich przyszli – nie odwrotnie…

                • Zamieszczone przez EwkaM
                  ale chyba dzieci z rejonu i tak musi przyjąć?

                  tak, nie wiem czy one też mają testy kwalifikujące; dzieci spoza rejonu mają na bank

                  • Z zebrania w przedszkolu własnie wrócił mój mąż. P. Dyrektor powiedziała, że w przyszłym roku do I klasy idzie rocznik 2002 i dzieci urodzone do końca kwietnia 2003 (ale można się nie zgodzić bez podania przyczyny). W kolejnym roku idą 6-latki urodzone do końca sierpnia, potem te do końca grudnia. Czyli przez kolejne 3 lata do pierwszej klasy będą chodzić dzieci z 15 miesięcy. (2009: 1-12.2002 i 1-4.2003, 2010: 5-12.2003 i 1-8.2004, 2011: 9-12.2004 i 1-12.2005).
                    Przedszkola dostały zakaz tworzenia zerówek dla tegorocznego naboru maluchów, ponieważ do tego czasu dzieci się “wyczerpią” i zostaną tylko 6-latki, które już będą musiały iść do szkoły.
                    Normalnie więc w przyszłym roku będzie zerówka w przedszkolu dla dzieci z 2003 roku (V-XII), a w miejsce tych, które pójdą do szkoły, będą przyjmowane te, które do przedszkola nie chodziły, a rodzice będą chcieli je puścić do zerówki w przedszkolu, nie w szkole.

                    Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałam.
                    Taka jest podobno najnowsza propozycja ministerstwa, ale kto wie jakie jeszcze będą pomysły.

                    • No wlasnie, propozycja… w takiej formie znana jest od dluzszego czasu juz, ale co z tego, jak to wlasnie tylko propozycja, a juz teraz trzeba podejmowac dzialania, ktore sie z nia wiaza.

                      Aktualny stan reformy:

                      • Zamieszczone przez Lea
                        No wlasnie, propozycja… w takiej formie znana jest od dluzszego czasu juz, ale co z tego, jak to wlasnie tylko propozycja, a juz teraz trzeba podejmowac dzialania, ktore sie z nia wiaza.

                        Aktualny stan reformy:

                        Wiem, że propozycji było już kilka, więc tak naprawdę przestałam się już tym emocjonować, bo nie wiadomo na co jeszcze wpadną.
                        Tak naprawdę interesuje mnie już tylko jednoznaczna wytyczna. Ale na to chyba nie mogę liczyć w najbliższym czasie

                        • Raczej nie. Totez i ja sie nie emocjonuje, ze cos bedzie – tym bardziej dziwi mnie tak pewny siebie ton pani minister – nie mowi, ze planuja, tylko ze bedzie i ze mamy juz robic cos, co jest w tym zwiazane.
                          No ale odkad zaproponowala 1 wrzesnia, ze mamy zapisywac w tym roku dzieci do zerowek, przestalam wierzyc, ze babka wie, o czym w ogole mowi.

                          • Trochę mnie to trzęsie… Trochę… Jak zaczęło być głośno o tym, że być może Kaczor zawetuje tę ustawę, to stwierdziłam, że nawet pójdę za niego zdrowaśkę odmówić, bo pokazał ludzką twarz. W sumie, to wiem, że jemu też o dzieci niestety nie chodzi, ale liczy się na plus.

                            Cały czas zadziwia mnie skrytość procesu wprowadzania tego bubla “TVP1 nada 15 września o 22.30 reportaż o szkolnictwie”. O 22:30??

                            A tu kolejny artykuł:

                            • Wg projektu obniżenia wieku szkolnego, jaki dostałam ostatnio w przedszkolu, dzieci z 01.01-30.04 2003 mają iść do szkoły w roku szkolnym 2009/2010 jeśli rodzice nie zdecydują inaczej; do 31.03 2009 trzeba zgłosić w skzole rejonowej zamiar posłania 6 latka do zerówki w przedszkolu a w nastepnym roku do szkoły-o ile dziecko nie chodzi do przedszkola.,.. jak chodzi to zostaje rok dłuzej w tymże… Projekt ma być podobno zatwierdzony najpóźniej w styczniu 2009.. Jak dla mnie sprawa jest jasna-Olka zostaje jeszcze rok w przedszkolu i pójdzie do szkoły starym trybem…

                              • Zamieszczone przez W_Asia
                                Wg projektu obniżenia wieku szkolnego, jaki dostałam ostatnio w przedszkolu, dzieci z 01.01-30.04 2003 mają iść do szkoły w roku szkolnym 2009/2010 jeśli rodzice nie zdecydują inaczej; do 31.03 2009 trzeba zgłosić w skzole rejonowej zamiar posłania 6 latka do zerówki w przedszkolu a w nastepnym roku do szkoły-o ile dziecko nie chodzi do przedszkola.,.. jak chodzi to zostaje rok dłuzej w tymże… Projekt ma być podobno zatwierdzony najpóźniej w styczniu 2009.. Jak dla mnie sprawa jest jasna-Olka zostaje jeszcze rok w przedszkolu i pójdzie do szkoły starym trybem…

                                Czyli trzecia opcja – dla mnie jak najbardzie korzystna – ale niekonieczie dla rodziców dzieci z pierwszego kwartału 2003 roku…:(

                                • Zamieszczone przez Jagoda42
                                  Czyli trzecia opcja – dla mnie jak najbardzie korzystna – ale niekonieczie dla rodziców dzieci z pierwszego kwartału 2003 roku…:(

                                  Kuba jest z czerwca, ale nawet jakby był z I kwartału, to nie wyraziłabym zgody na wcześniejszą szkołę.
                                  Co prawda, w 2010 jak K pójdzie do I klasy, pewnie już obowiązkowo dołączy częśc dzieciaków z 2004 i będzie ich więcej w tzw. roczniku.
                                  Mimo to K pójdzie jako siedmiolatek.

                                  • Zamieszczone przez Jagoda42
                                    Czyli trzecia opcja – dla mnie jak najbardzie korzystna – ale niekonieczie dla rodziców dzieci z pierwszego kwartału 2003 roku…:(

                                    W Twoim przypadku dziecko pójdzie obowiązkowo do przedszkola jako 6-latek w roku 2009/2010 i rok później do szkoły…

                                    • Zamieszczone przez W_Asia
                                      W Twoim przypadku dziecko pójdzie obowiązkowo do przedszkola jako 6-latek w roku 2009/2010 i rok później do szkoły…

                                      Czy zerówki będą w przedszkolach, oto jest pytanie? I kto będzie musiał iśc do zerówki szkolnej?

                                      • O tym pewnie nikt z góry nie pomyślał :-/
                                        Ja na szczęście zerówkę w przedszkolu mam, ale wiem że wiele mam nie ma tego luksusu…

                                        • Zamieszczone przez W_Asia
                                          O tym pewnie nikt z góry nie pomyślał :-/
                                          Ja na szczęście zerówkę w przedszkolu mam, ale wiem że wiele mam nie ma tego luksusu…

                                          Ja tez mam zerówke a raczej “starszaki” w obecnym przedszkolu jagody, do tego za rok do tego samego przedszkola dołączy Wojtek, wiec logistycznie bedzie nam lżej niż gdybym miała wozić Jagodę do szkoły…..

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6-latki w pierwszej klasie – ustawa zatwierdzona?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general